Stadion Miejski im. Pele w Poznaniu? Nowy pomysł prezesa FIFA

Legendarny piłkarz Pele zmarł 29 grudnia. Dziś podczas pogrzebu Brazylijczyka prezes FIFA przedstawił dziennikarzom swój pomysł na jego uhonorowanie. Czy jednego z najlepszych zawodników w historii upamiętnić mógłby także Poznań?

ODSZEDŁ JEDEN Z NAJLEPSZYCH

Legenda piłki nożnej, jeden z najlepszych zawodników w historii dyscypliny Pele, zmarł 29 grudnia. Po trzydniowej żałobie w Brazylii rozpoczął się jego pogrzeb. W nocy z niedzieli na poniedziałek media transmitowały, jak samochód z trumną Pelego opuszcza szpital i kieruje się do Santosu. Na stadionie Vila Belmiro rozpoczęła się dziś sportowa część ostatniego pożegnania Brazylijczyka.

UPAMIĘTNIENIE LEGENDY

Pojawiło się na niej wiele znanych osobistości ze świata piłki nożnej. Między innymi do Santosu przyleciał prezes FIFA Gianni Infantino. W rozmowie z lokalnymi reporterami przyznał, że ma pomysł na uhonorowanie zawodnika, który w swojej karierze strzelił ponad 1000 goli i trzykrotnie wzniósł Puchar Świata.

Poprosimy każdy kraj na świecie, by nazwał jeden ze swoich stadionów imieniem Pelego. – przekazał prezes FIFA.

PADNIE NA STADION W POZNANIU?

Przez 5 lat Stadion Miejski w Poznaniu nosił nazwę INEA Stadion, jednak w 2018 roku zakończyła się współpraca między klubem a sponsorem tytularnym. Jednocześnie obiekt przy Bułgarskiej jest piątym co do wielkości stadionem w Polsce. Na trybunach pomieści aż 43 269 kibiców. Zapytaliśmy Polski Związek Piłki Nożnej, czy ma już jakąś koncepcję, do którego z miast mógłby zwrócić się z prośbą o przyjęcie imienia Pele.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl