Wielkopolska

Zrobili sobie dziuplę samochodową w garażu

Policjanci znaleźli dziuplę samochodową po charakterystycznych dźwiękach dobiegających z garażu. Jak się okazało, dwaj mężczyźni demontowali tam Nissana.

Charakterystyczny dźwięk

Do zdarzenia doszło 23 maja w miejscowości Osiek Wielki. Policjanci z Koła poszukiwali tam dziupli samochodowej. Po wejściu na jedną z posesji funkcjonariusze usłyszeli charakterystyczne dźwięki dochodzące z garażu. Mundurowi nabrali podejrzeń, że są to odgłosy demontowania samochodu. Postanowili wejść dno środka.

Skradziony w Niemczech

Jak się okazało, dziupli samochodowej byli dwaj mężczyźni, którzy demontowali Nissana Qashqaia. Policjanci sprawdzili pojazd w bazach. Wyszło na jaw, że został on skradziony w Niemczech. Funkcjonariusze aresztowali mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia nakryli na terenie innej posesji części samochodowe, pochodzące z wcześniej skradzionych samochodów.

Poniosą konsekwencje

28-letni mieszkaniec Koła i 28-letni mieszkaniec gminy Osiek Mały trafili do aresztu. Usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia o znacznej wartości. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju czy poręczenia majątkowego Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Czytaj także: Naiwni złodzieje łatwo dali się złapać. Ukradli samochód, ale go nie schowali

Źródło: KPP Koło

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl