Wielkopolska

Naiwni złodzieje łatwo dali się złapać. Ukradli samochód, ale go nie schowali

Policjantom niecały tydzień zajęło zatrzymanie sprawców kradzieży samochodu i obrabowania domu. Auto zostawili na parkingu w centrum miasta. Łup wystawili na sprzedaż zaraz po napadzie.

CENNE ŁUPY

Do zdarzenia doszło w Szamotułach. Nieznani sprawcy włamali się do domu i ukradli wiele cennych rzeczy. Ich łupem padły między innymi dokumenty, portfel, telewizor, komputer, monitor, głośniki, projektor, elektronarzędzia i perfumy. Jak podają jednak policjanci, lista skradzionych przedmiotów jest jednak znacznie dłuższa. Co najważniejsze, sprawcy ukradli również samochód marki Audi A5.

SZYBKA AKCJA

Policja otrzymała zgłoszenie o tym zdarzeniu i rozpoczęła śledztwo. Nie trwało ono długo. Krótko po włamaniu, jeden ze złodziei wystawił część łupów na sprzedaż. Mężczyzna – 26-letni szamotulanin – był znany policjantom z wcześniejszych przestępstw. Jak się okazało, współpracowało z nim jeszcze dwóch innych mężczyzn w wieku 34 i 39 lat.

TRAFIĄ DO WIĘZIENIA?

Funkcjonariusze szybko odnaleźli również skradzione auto. Złodzieje zaparkowali je praktycznie w centrum Szamotuł. Samochód wrócił do właściciela. Policjanci namierzyli również miejsca, gdzie włamywacze trzymali łupy z kradzieży. Po zebraniu dowodów, trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży samochodu, a dwóch dodatkowo zarzut kradzieży z włamaniem do domu. Teraz o wymiarze kary zadecyduje sąd.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl