Co w weekend w Poznaniu? Najciekawsze atrakcje też za darmo

To będzie interesujący weekend w Poznaniu! Wśród zaplanowanych na piątek, sobotę i niedzielę atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Wybraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia. Wśród nich atrakcje płatne, ale także darmowe. Zobaczcie, co się dzieje od 26 do 28 maja.

Piątek, 26 maja

 • godz. 18 – w Muzeum Sztuk Użytkowych przy ul. Góry Przemysła 1 odbędą się warsztaty pt. „Zostań projektantką razem z Barbie! Krótki kurs szycia dla młodzieży i dorosłych”. Organizatorzy proszą o przyniesienie własnych lalek typu Barbie. Bilety od 15 zł.
 • godz. 18 – w Teatrze Nowym przy ul. Dąbrowskiego 5 wystawiony zostanie spektakl pt. „Maria” w reżyserii Andre Hubner-Ochodlo. Mit Marii, czyli młodej kobiety, która przeciwstawia się duchowi czasu. Spektakl od 16. r.ż. Bilety w cenie 50 – 70 zł.
 • godz. 19 – w Filharmonii Poznańskiej przy ul. Henryka Wieniawskiego 1 odbędzie się koncert pt. „Artyści XXI wieku”. Wystąpią: skrzypek Hyeyoon Park, dyrygent Alpesh Chauhan i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. Bilety w cenie od 25 zł.
 • godz. 19.30 – w klubie Blue Note przy ul. Kościuszki 79 wystąpi Paulina Przybysz w ramach trasy „Wracając”. Połączenie muzyki hip-hopowej, popu i soulu. W setliście najnowsze kompozycje artystki. Bilety w cenie od 79 zł.
 • godz. 20 – w Ogrodzie Szeląg przy ul. Ugory 97 zagra Tymon Tymański. Muzyk świetnie odnajduje się w kompozycja jazzowych. Na koncie ma m.in. projekt z Leszkiem Możdżerem. Wydał też materiał z aranżacją utworów Republiki. Wstęp darmowy.

Sobota, 27 maja

 • godz. 10 – 14 – w Republice Sztuki Tłusta Langusta przy ul. Gwarnej 11 odbędą się warsztaty pt. „Motanka. Ukraińska lalka ludowa”. Poprowadzi je Nina Burnevich. Dla wszystkich od 8. roku życia. Wstęp darmowy. Zapisy na: tlustalangusta.pl@gmail.com.
 • godz. 11 – w Fort VI przy ul. Lutyckiej odbędzie piknik rodzinny organizowany przez KS Tygryski we współpracy z Fort Poznan – Event Place. W programie m.in. zwiedzanie Fortu z przewodnikiem o godz. 12 i 15. Wstęp 15 zł (dzieci 10 zł).
 • godz. 19 – w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się koncert pt. „Lubię wracać tam. Nowe aranżacje polskiej piosenki”. To 16 znanych piosenek polskiej sceny muzycznej w nowych aranżacjach Marcina Szczepankiewicza. Bilety w cenie 129 zł.
 • godz. 19 – w Kinoteatrze Apollo ul. Ratajczaka 18 wystawiony będzie spektakl komediowy pt. „Berek I, czyli upiór w moherze”. Obsada: Ewa Kasprzyk, Joanna Jarmołowicz, Antoni Pawlicki, Lesław Żurek. Bilety od 140 zł.
 • godz. 20 – na Nocnym Targu Towarzyskim przy ul. Kolejowej 23 koncert zagra Natalia Przybysz. Kompozytorka, autorka tekstów i aktywistka zaangażowana w działania proekologiczne. Jeden z czołowych głosów na polskiej scenie muzycznej. Bilety w cenie 89 zł.

Niedziela, 28 maja

 • godz. 9-12 – w Osiedlowym Domu Kultury Orbita na os. Kosmonautów 118 odbędzie się rodzinny festiwal gier planszowych. Organizator zaprasza na spotkanie dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 lat. Będzie 26 gier. Wstęp darmowy.
 • godz. 12 – w KontenerART przy ul. Ewangelickiej odbędą się Targi Różności. Plaża kontenerów zmieni się w bezpłatną przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage. Wstęp darmowy.
 • godz. 19 – w klubie 2progi przy al. Niepodległości 36 zagra Trill Pem. To raper młodego pokolenia, który ma na koncie liczne kolaboracje z polskimi gwiazdami sceny hip-hopowej. Promuje piąty studyjny album. Bilety w cenie 70 zł.
 • godz. 19 – w klubie Blue Note przy ul. Kościuszki 79 odbędzie się „Old Breakout – Tribute to Nalepa”. Muzycy legendarnego Breakoutu uświetnią 80. rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy oraz 80. urodziny Tadeusza Trzcińskiego. Bilety od 80 do 120 zł.
 • godz. 20 – w klubie Pod Minogą przy ul. Nowowiejskiego 8 zagrają zespoły Zwidy oraz Lochy i Smoki. Grają muzykę emo. Pierwszy zespół przyjedzie z Warszawy, a drugi ze Szczeina. Bilety w cenie 50 zł.
Co w weekend w Poznaniu? (fot. Łukasz Gdak / zdj. ilustracyjne)

Czytaj też: Międzynarodowy festiwal w Poznaniu. Koncerty po raz pierwszy w parku

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl