Zobacz reakcje gwiazd piłki na nagrodę dla Marcina Oleksego. “Jesteś inspiracją”

Zawodnik ampfutbolowej drużyny Warty Poznań Marcin Oleksy zdobył nagrodę na najpiękniejszą bramkę roku. Podczas przemówienia, słuchali go wszyscy, w tym największe gwiazdy piłki oraz prezes FIFA.

WSZYSCY ZAMILKLI

W poniedziałek 27 lutego Marcin Oleksy napisał historię w światowej piłce. Został pierwszym ampfutbolistą i pierwszym Polakiem, który wygrał Nagrodę Puskasa, za najpiękniejszego gola w roku. Jego trafienie z przewrotki stało się sensacją. Kiedy Oleksy wyszedł na scenę, by odebrać nagrodę, wszyscy zamilkli, by posłuchać jego przemówienia.

PORUSZONE GWIAZDY PIŁKI

Na scenie zabrakło słuchawek z tłumaczeniem. Gianni Infantino, prezes FIFA korzystał z jednego urządzenia razem z wiceprezesem Alejandro Dominguezem. Kamera uchwyciła również reakcje Kyliana Mbappe oraz Leo Messiego, widocznie poruszonych tym wyjątkowym momentem. Polak podziękował swojej rodzinie, dzięki której podniósł się po wypadku, w którym stracił nogę oraz całemu ampfutbolowemu światu, za możliwość grania w piłkę nożną.

INSPIRACJA

Marcinowi Oleksemu pogratulował między innymi Richarlison, który rywalizował z Polakiem o Nagrodę Puskasa. Brazylijczyk również docenił niesamowitego gola zawodnika drużyny amp Warty Poznań.

To był zaszczyt być nominowanym do nagrody Puskasa. Gratulacje Marcin, twój gol to arcydzieło, a ty jesteś inspiracją dla nas wszystkich. – napisał Richarlison.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl