Niezwykłe psie sporty na Wystawie Psów Rasowych

Łapanie dysku w powietrzu, przeskakiwanie przez kolano czy lądowanie na plechach właściciela. To tylko niektóre sztuczki, dzięki którym suczka Navi oraz jej właścicielka i trenerka Joanna Korbal zdobyły mistrzostwo Europy we freestyle’u frisbee. Dziś swoje umiejętności pokazały w Poznaniu.

PSIAKI NA MTP

Dziś na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się Wystawa Psów Rasowych. Właściciele pupili z całej Europy zjechali się do Poznania, by pokazać swoje pisaki, zgłosić je do konkursu, wziąć udział w warsztatach czy pokazach. Trenerzy przybliżają najciekawsze psie sporty oraz opowiadają, jak zawody wyglądają od kuchni.

WYJĄTKOWE PSIE SPORTY

Uczestnicy zaprezentowali między innymi psią sztafetę, pokazali, jak nauczyć psa sztuczek oraz jak pozytywnie podchodzić do szkolenia swojego pupila. Joanna Korbal zawodniczka i instruktorka dogfrisbee pokazała, jak nauczyć swojego psa łapania dysku.

Opowiedziała również o podstawowych i bardziej zaawansowanych sztuczkach, jakie trenerzy mogą wykonać ze swoim psem. Później widzowie mieli okazję zobaczyć freestyle’owy pokaz psiego frisbee. Asia ze swoją suczką Navi zaprezentowała sztuczki, dzięki którym wygrała Mistrzostwa Europy w 2016 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=WEg8OTSnpdU&ab_channel=wPoznaniu

POKAZY I KONKURSY

Zarówno dzisiaj, jak i jutro uczestnicy będą mieli okazję, by nauczyć się skutecznego przywoływania. Odbędzie się również pokaz psów policyjnych. Jeszcze dzisiaj sędziowie z całej Europy wybiorą najpiękniejsze psy w różnych kategoriach. Między innymi jurorzy wyróżnią psy polskich ras, najlepszą parę, psy użytkowe czy szczeniaki.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl