Ceny rogali świętomarcińskich w 2023 roku. Będziecie zaskoczeni

Rogale świętomarcińskie są bez wątpienia jednym z bardziej znanych symboli Poznania. Odwiedziliśmy kilka cukierni i piekarni, aby dowiedzieć się, jak ich ceny kształtują się w tym roku.

Ceny rogali świętomarcińskich 2023

Ceny rogali świętomarcińskich w 2023 roku nie pobiły rekordu z roku zeszłego. Wtedy rogale w jednej z cukierni przy Starym Browarze kosztowały prawie 130 zł za kilogram. Dziś najwyższa cena za kilogram rogali świętomarcińskich wynosi 69,90 złotych. Tyle za tradycyjny poznański wypiek zapłacisz w cukierni Łobza. 64,90 zł/kg to cena, którą proponuje cukiernia Elite. 90 groszy mniej liczy sobie Kandulski. Cukiernia Jagódka wyceniła swoje wypieki na 57 zł/kg. W cukierni Łyskawa z kolei za jednego rogala zapłacisz około 12 złotych. Karpicko w swojej ofercie ma rogale po 15 zł za sztukę.

Alternatywa dla rogala świętomarcińskiego

Rogale świętomarcińskie posiadają szerokie grono fanów. Oczywiście znajdą się też osoby, które za tym słodkim wypiekiem nie przepadają. Specjalnie dla wegan wegańska cukiernia Kafej zaproponowała ciekawą alternatywę. Są nią makaroniki z nadzieniem z białego maku. W opakowaniu są 3 lub 5 sztuk. Za pierwszą opcję zapłacisz 21 zł, za drugą – 35 zł.

Ciekawym podejściem do tematu rogala świętomarcińskiego jest też propozycja Cynamonek. W tej wyjątkowej kawiarni, w której serwowane są właśnie wyłącznie cynamonowe ciastka, twórcy postanowili upiec je z nadzieniem z białego maku. Jedna taka cynamonka kosztować będzie 25 złotych.

Czytaj także: Gęsina na obchodach imienin św. Marcina. Będzie wielka patelnia z kulinarnymi rarytasami

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl