Zmiana w MPK. Motorniczowie i kierowcy będą mieć nowe stroje

MPK rozpoczyna testowanie nowych ubrań dla pracowników. Motorniczowie i kierowcy sprawdzą, jak korzysta im się z próbnych uniformów. Spółka chce by nowe umundurowanie było wygodniejsze. Zmian chcieli sami pracownicy.

Motorniczy i kierowcy będą mieć nowe uniformy. fot. MPK Poznań

MPK WYMIENI STROJE PRACOWNIKÓW

Dotychczasowa umowa na dostarczanie odzieży dla pracowników MPK niedługo się kończy. Władze spółki postanowiły wykorzystać ten moment, żeby wprowadzić nowy wzór ubioru, o co wnioskowali kierowcy i motorniczowie. Z obecnej wersji strojów korzystają od 11 lat.

Odzież służbowa to jeden z elementów kształtowania wizerunku spółki. Kierowcy i motorniczowie, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z klientem, czyli pasażerem są wizytówką firmy. Chcemy, aby czuli się komfortowo i wyglądali elegancko. – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań.

Proces przygotowania nowych strojów rozpoczął się od ankiety wśród pracowników. Ci wskazali z jakich elementów ich zdaniem powinien składać się nowy zestaw ubrań. Wśród pomysłów pojawiła się rezygnacja z krawatów oraz pozwolenie na korzystanie z krótkich spodni latem. Pracownicy MPK chcieli też by polary zostały zastąpione przez softshelle  a do użytku wróciły pulowery.

JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NOWE STROJE?

Jedną ze zmian będzie również rezygnacja z zielonego koloru strojów. Testowane komplety mają wersję granatową oraz niebieską. Zmiana ma nawiązywać do tradycji. Przed drugą połową lat 90 w stolicy Wielkopolski pracownicy MPK ubierali się właśnie na granatowo.

Po zakończeniu testów przedsiębiorstwo złoży zamówienie na nowe stroje. Proces ich wymiany potrwa trzy lata, bo na taki okres pracownicy otrzymują komplety. Do końca 2025 roku w pojazdach komunikacji miejskiej będzie można spotkać kierowców i motorniczych ubranych zarówno w starą jak i nową wersję uniformów.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl