Protest przeciwko nowym blokom na Jeżycach

Miejscy aktywiści z Rozbratu spotkali się dzisiaj przy ulicy Galla Anonima, żeby sprzeciwić się pomysłowi budowy trzech nowych bloków, które miałby stanąć w tamtym rejonie.

Aktywiści nie chcą kolejnych bloków na Jeżycach. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

ROZBRAT NIE CHCE NOWYCH BUDYNKÓW NA JEZYCACH

Część mieszkańców Jeżyc nie zgadza się z pomysłem wybudowania trzech wielopiętrowych budynków przy ulicy Galla Anonima. Jeden z nich miałby stanąć na miejscu pawilonu handlowego, gdzie aktualnie mieści się apteka. Poznaniacy z Jeżyc twierdzą, że w ich dzielnicy stoi wiele pustych mieszkań i nie ma potrzeby budowania nowych.

hotel dla psów w Poznaniu

Negatywne emocje wokół planowanej budowy spowodowała lokalizacja budynków, które znajdowałyby się bardzo blisko tych, które już stoją. Mieszkańcy obawiają się, że lokatorzy zaglądaliby sobie w okna, martwią się też o miejsca parkingowe czy dostępność przedszkoli czy żłobków, bo z takimi problemami borykają się na co dzień.

ZMIAN JEDNAK NIE BĘDZIE?

Wygląda jednak na to, że mieszkańcy na jakiś czas mogą odetchnąć z ulgą. Organizatorzy protestu już na samym początku spotkania przekazali, że wczoraj podczas spotkania w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej urzędnicy wycofali się z pomysłów dalszego zagęszczania zabudowy na Jeżycach.

Pamiętajmy, że miasto to mieszkańcy. To, że udało się zatrzymać pomysł urzędników to wasza zasługa. – mówił podczas protestu jeden z organizatorów z Rozbratu.

Obecnie urzędnicy prowadzą prace nad przygotowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu, w którym miałby powstać nowe bloki. W kwietniu tego roku zakończył się drugi etap konsultacji społecznych w tej sprawie. Miasto zaproponowało postawianie nowych budynków przy ulicy Galla Anonima.  Wygląda jednak na to, że zmiany znikną z przygotowanego planu zanim trafią do zatwierdzenia przez radnych.

Zmiany w zabudowie zaproponowane przez miasto w kwietniu. fot. Miejska Pracownia Urbanistyczna

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl