Czwórka dzieci w szpitalu. Zatrucie w poznańskiej szkole

W jednej z poznańskich szkół doszło do zatrucia salmonellą. Czworo uczniów, w wieku od 5 roku życia, trafiło do szpitala.

 

Czworo dzieci w szpitalu

Poznański sanepid potwierdza, że czworo dzieci z poznańskiej szkoły jest aktualnie hospitalizowanych. 4 października potwierdzono u nich zatrucie bakterią Salmonelli. Są to uczniowie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Najmłodsze z nich ma 5 lat.

Sanepid przeprowadził kontrolę

W środę 5 października, w szkole odbyła się kontrola w związku z wystąpieniem Salmonelli u dzieci. Pracownicy Sanepidu przeprowadzili także wywiady epidemiologiczne wśród najbliższych osób zatrutych dzieci.

Jesteśmy na etapie rozpoznawania sprawy i analizowania wczorajszej kontroli. Pracowników zaplecza kuchennego szkoły skierowano na badania – mówiła Cyryla Staszewska. 

Źródło zakażenia jeszcze nieznane

Sprawa jest wyjaśniania, a Sanepid czeka na dokładne wyniki kontroli i wywiadów. Źródłem zakażenia wcale nie musiało być jedzenie, być może któryś z pracowników jest nosicielem bakterii Salmonelli i o tym nie wie. Mogło do niego dojść także poza szkołą w trakcie weekendu.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl