Złodzieje pobili ochroniarza i sprzedawcę

Policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież tabletek do zmywarki i alkoholu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Złodzieje podczas ucieczki pobili pracowników sklepu.

Złodzieje próbowali ukraść alkohol i tabletki do zmywarki. Ochroniarz zareagował

Trzech mężczyzn wieczorem tuż przed zamknięciem sklepu postanowiło ukraść m.in. alkohol i tabletki do zmywarki. Aby nie wzbudzać podejrzeń, zdecydowali się na niewielkie zakupy, za które rzeczywiście zapłacili. Ochroniarz jednak zauważył, że mężczyźni wcześniej ukradli inny towar.

Pracownik sklepu i ochroniarz zaatakowani

– Początkowo klienci deklarowali oddanie wszystkich rzeczy jednak ostatecznie, gdy do sklepu weszła kolejna osoba, wykorzystali ten fakt i wybiegli na zewnątrz – informuje Maciej Święcichowski z poznańskiej policji.

W pogoń za nimi rzucił się ochroniarz i sprzedawczyni. Podczas próby zatrzymania złodziei, zostali przez nich pobici. Sprawcy wskoczyli do zaparkowanego samochodu i odjechali.

Poznańscy złodzieje zatrzymani

Dzięki monitoringowi udało się namierzyć właściciela samochodu. Został zatrzymany. Następnego dnia zatrzymano dwóch innych mężczyzn. Złodzieje są mieszkańcami Poznania i pow. poznańskiego. Mają od 30 do 65 lat. Śledczy postawili im zarzut kradzieży z użyciem przemocy, przy jednoczesnym uznaniu tego za przestępstwo o mniejszym znaczeniu. Oznacza to, że grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Prokurator nałożył na podejrzanych policyjny nadzór.

Zobacz też: Taksówkarze w Poznaniu. Albo poddają się kontroli, albo tracą uprawnienia

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl