Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zimowe warsztaty w Centrum Nauki Wyobraźnia

W sobotę, 17 lutego, na zwiedzających czekają dodatkowe atrakcje. Odbędą się warsztaty doświadczeń chemicznych połączone z krótkim pokazem. Gwarantowane niezapomniane emocje.

Widzowie samodzielnie przeprowadzą reakcję prowadzącą do nietuzinkowego zgaszenia świeczki, by po chwili poznać na własnej skórze substancję o bardzo zmiennym nastroju – czasem zachowującą się jak ciało stałe, a czasem zupełnie jak ciecz. Razem odkryjemy, ile pasty do umycia zębów potrzebuje słoń, zbadamy właściwości niezwykle nienasyconego roztworu przywodzącego swoim kolorem na myśl egzotyczne wakacje, a na sam koniec wsiądziemy razem do chemicznej rakiety i spróbujemy sięgnąć gwiazd.

Planowane są 4 warsztaty w ciągu zwykłych godzin otwarcia: 10:30,12:30,14:30, 16:30.

CZĘŚĆ WARSZTATOWA:

  • gaszenie świeczki – nietuzinkowy sposób gaszenia świeczki, dzięki reakcji chemicznej, którą każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie przeprowadzić; doświadczenie będzie można powtórzyć w domu
  • płyn nienewtonowski – substancja o zmiennym nastroju, czasem zachowująca się jak ciało stałe, a czasem zupełnie jak ciecz – widzowie będą mogli doświadczyć tego na własnej skórze; doświadczenie wzbudzające entuzjazm nie tylko najmłodszych widzów!

CZĘŚĆ POKAZOWA:

  • żarłoczny roztwór – roztwór, który jest niezwykły – jest jednocześnie nienasycony oraz nasycony, a jego kolor przywodzi na myśl egzotyczne wakacje. Niech pozornie nieszkodliwy wygląd Was jednak nie zwiedzie!
  • pasta dla słonia – ile pasty potrzebowalibyśmy, żeby móc umyć zęby słoniowi? Spróbujmy to sprawdzić bez konieczności teleportacji do Afryki czy Azji
  • rakieta V2/lokomotywa – razem z widzami spróbujemy wsiąść do chemicznej rakiety i sięgnąć gwiazd, a co najmniej sufitu hali

Tylko podczas ferii będziemy dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, w weekendy jesteśmy w standardowych godzinach od 10:00 do 18:00.

CNW znajduje się w Pawilonie 1, przy ul. Głogowskiej 26 na Międzynarodowych Targach Poznańskich

DARMOWE WEJŚCIÓWKI

Pierwszych 8. czytelników wPoznaniu.pl dostanie od nas darmowe wejściówki do Centrum Nauki Wyobraźnia. Wystarczy napisać do nas maila na adres: kontakt@wpoznaniu.pl w tytule wiadomości wpisując NAUKA. Kto pierwszy ten lepszy!

Bilety dostępne na: ToBilet.pl

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl