Szybciej, częściej i wygodniej pojedziemy z Poznania do Berlina

Na trasie Warszawa – Poznań – Berlin od 10 marca pojawi się więcej połączeń. Do południa pociągi będą kursować co dwie godziny.

PKP zapowiada zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Warszawa – Poznań – Berlin. Od 10 marca pociągi na tej linii jeździć będą do południa co dwie godziny. Odjazdy będą 31 minut po pełnej godzinie. Pociągi będą teraz mknąć z prędkością  160 km/h, dzięki czemu skróci się czas podróży. Zapowiadane zmiany mają ułatwić podróżowanie oraz zwiększyć regularność połączeń na tej trasie.

40 zmodernizowanych wagonów na trasie do Berlina

W pociągach do Berlina będzie też bardziej komfortowo. Od 10 marca podróżni będą bowiem korzystać z 40 zmodernizowanych nowoczesnych wagonów. PKP zapowiedziało, że wagony będą wyposażone w w klimatyzację, gniazdka elektryczne, regulowane fotele i dostęp do Internetu.

Jak podaje portal nakolei.pl z Poznania w stronę Warszawy pociągi będą odjeżdżały 53 minuty po pełnej godzinie, co 2 godziny, zaczynając od południa. To jednak dotyczy tylko pociągów Euro City Express. Pociągi innych kategorii, takich jak InterCity czy Express InterCity, nie będą kursować w cyklicznych odstępach czasowych, co podkreśla elastyczność oferty PKP Intercity w dostosowaniu do różnych potrzeb podróżnych.

W przesiadkach pomogą mobilni informatorzy

Nowy rozkład ma ułatwić podróżowanie. Udogodnienia w wagonach i krótszy czas przejazdu mają sprawić, że pociągi będą konkurencyjne na tle innych środków transportu między Polską a Niemcami.

W czasie wprowadzania zmian w rozkładzie, pomagać będą na dworcach tzw. informatorzy mobilni. Będą doradzać przy wyborze odpowiednich przesiadek, znalezieniu peronu oraz udzielać wszelkich potrzebnych informacji podróżującym. Także na stornie PKP i infolinii podróżni uzyskają informacje o rozkładzie i ewentualnych zmianach.

Czytaj także- Poznaniacy chcą więcej zieleni. Jak o nią powalczą?

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl