Zima sparaliżowała miasto

Poniedziałkowe intensywne opady śniegu i przymrozek w nocy spowodowały, że poranek dla kierowców i pieszych nie był za ciekawy. Szczególnie niebezpiecznie było na osiedlowych drogach i chodnikach.

Tylko w poniedziałek od rana do późnego popołudnia na poznańskich drogach doszło do 32 kolizji. W godzinach wieczornych policjanci odnotowali kolejne stłuczki. Marznący opady śniegu spowodowały, że na ulicach było bardzo niebezpiecznie. Kierowcy jechali bardzo powoli i na głównych ulicach tworzyły się korki.

 – W nocy kontynuowane były prace przy odśnieżaniu oraz zapobieganiu zamarzaniu poznańskich ulic. Obecnie działania w ramach Akcji Zima prowadzone są głównie na drogach lokalnych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

intensywne pady śniegu pogorszyły warunki na drogach/ fot. A. Adamczak

Z prognoz pogody wynika, że w najbliższych godzinach nie ma padać śnieg. Jak informuje ZDM po ulicach będą jednak jeździć piaskarki, aby zapobiegać zamarzaniu błota pośniegowego.

Swoje uwagi dotyczące zimowego utrzymani dróg i chodników można zgłaszać do ZDM-u. Od poniedziałku do piątku w w godzinach od 7.30 do 20.00 można dzwonić pod numer 61 646 33 44, natomiast w godzinach od 20.00 do 7.30 oraz dni wolne od pracy pod numer telefonu 690 666 424 lub na e-mail: zdmzima@zdm.poznan.pl

czytaj także: Dziesiątki kolizji w Poznaniu. Fatalne warunki

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl