Z psem do sklepu? Znana sieć wprowadza „wózki dla psów”

Popularna sieć sklepów Auchan w Poznaniu postanowiła zadbać o swoich klientów i ich pupili. Po raz pierwszy w Polsce testują rozwiązanie z wózkami sklepowymi dla psów. Dzięki temu klienci mogą zabrać czworonoga na zakupy.

Maksymalna waga psa, który może jechać, to w zależności od wyboru wózka, 10 lub 25 kg. Na razie rozwiązanie testują w trzech placówkach sieci Auchan:

  • Komorniki,
  • Swadzim,
  • Auchan przy ul. Bukowskiej.

Wózek dezynfekują po każdym jego użyciu. Czyszczona ma być też mata, którą wózek jest wyścielany.

„Psy traktowane są jak członkowie rodziny, dbamy o nie, troszczymy się, pielęgnujemy. Towarzyszą nam w domu, na wakacjach, w różnych sytuacjach życiowych, podczas załatwiania codziennych spraw, a często także w czasie zakupów. W Auchan takie podejście jest nam bardzo bliskie. Stąd pomysł wprowadzenia specjalnych wózków dla psów. Dzięki temu klienci mogą w wygodny sposób zrobić zakupy, mając psa pod kontrolą przy jednoczesnym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że właściciele większych czworonogów docenią możliwość zrobienia zakupów w towarzystwie swojego pupila” -przekazałaHanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Polska.

Do pozostałych sklepów Auchan nadal mogą być wprowadzane psy asystujące, czyli te, które towarzyszą osobom niedowidzącym i niepełnosprawnym. W przypadku małych psów i innych zwierząt, które są noszone na rękach, koszykach lub nosidłach, mogą one być w sklepie pod warunkiem nie zbliżania się do żywności i nie zakłócania spokoju innych klientów. To od właściciela sklepu, który musi zapewnić odpowiednią higienę, zależy zawsze, czy pozwoli klientowi ze zwierzęciem na robienie zakupów.

Czytaj też: Fundusze Europejskie trafią do Wielkopolski. Wiemy na co pójdą

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl