„Z niewolnika nie ma zawodnika”. Michael Jepsen Jensen opuszcza Poznań. Skorpiony bez Duńczyka w składzie

Wbrew temu, co zapowiadał Jakub Kozaczyk, prezes #Orzechowa Osada PSŻ Poznań, Michael Jepsen Jensen odejdzie do Zooleszcz GKM Grudziądz. Duńczyk sam poprosił o wypożyczenie go do drużyny z Ekstraligi.

GKM Grudziądz, ekstraligowy klub żużlowy, został zmuszony do wypożyczenia zawodnika na resztę sezonu. Jego podstawowy zawodnik – Jason Doyle doznał kontuzji, która wykluczyła go ze startów w meczach do końca roku. Władze Grudziądza zgłosiły się do PSŻ Poznań w celu wypożyczenia Michaela Jepsena Jensena, który dostał możliwość jazdy w GKM Grudziądz.

Wypożyczenie wbrew zapewnieniom

Zawodnik PSŻ Poznań pojechał tylko w jednym meczu w 2. Ekstralidze. Uzyskał w nim zaledwie 9 punktów, więc mógł zostać wypożyczony do innego klubu w trakcie sezonu – na to pozwala regulamin. Prezes klubu zapewniał jednak, że PSŻ Poznań nie rozważa wypożyczenia Michaela Jepsena Jensena do żadnego zespołu. Za to w środę pojawił się nieoczekiwany komunikat, że doszło do porozumienia między klubami.

– Jednoznacznie pragniemy zaznaczyć, że do wypożyczenia doszło na wyraźną prośbę samego zawodnika. Wyznając zasadę, że z „niewolnika nie ma zawodnika” nie pozostało nam nic innego, jak tylko do prośby Michaela się przychylić. Cieszymy się z faktu, iż ostateczny wybór zawodnika padł na zespół z Grudziądza. Zawsze z tamtejszym klubem łączyły nas bowiem przyjazne stosunki. Warto pamiętać, że w sezonie żużlowym 2023 GKM Grudziądz nie pozostał obojętny na nasze prośby odnośnie wypożyczenia Norberta Krakowiaka. Michaelowi Jepsen Jensenowi życzymy powodzenia w nowym klubie i dziękujemy za dotychczasową współpracę, a Was drodzy kibice prosimy o gorący doping w piątkowym starciu z zespołem Polonii Bydgoszcz – czytamy w oświadczeniu klubu na Facebooku.

Dzięki wypożyczeniu klub mógł zyskać nawet blisko 400 tys. zł.

Czytaj także: Lech Poznań pragnie ściągnąć talent z Ekstraklasy. 22-letniego skrzydłowego

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl