Prestiżowa impreza na Malcie. W Poznaniu powalczą o Puchar Świata w wioślarstwie

Od 14 czerwca na poznańskiej Malcie wioślarze powalczą o Puchar Świata. Będzie to ostatni ważny start przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Czerwcowy Puchar Świata w wioślarstwie odbędzie się w Poznaniu. To wydarzenie jest tym bardziej istotne, że poprzedza tegoroczne Igrzyska Olimpijskie. W Paryżu reprezentować nasz kraj będą dwie polskie osady. Pierwsza z nich to dwójka podwójna wagi lekkiej, Katarzyna Wełna i Martyna Radosz. Drugą osadę tworzy męska czwórka podwójna: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja.

Podczas Pucharu Świata, na poznańskiej Malcie będzie można obserwować starania 32-osobowej reprezentacji Polski. Wśród nich będą wioślarze, który później wybierają się na Igrzyska Olimpijskie do Paryża. Łącznie w tegorocznej edycji Pucharu Świata weźmie udział 863 uczestników z 40 krajów. Wyścigi odbędą się w 14 konkurencjach olimpijskich i wybranych konkurencjach nieolimpijskich. Czerwcowy Puchar rozpocznie się 14 i potrwa do 16 czerwca.

– Niedawno nad poznańską Maltą odbyły się zawody w kajakarstwie, a w połowie czerwca toczyć się będą zmagania o Puchar Świata. Tej rangi zawody odbędą się u nas już po raz dziesiąty, co pokazuje, że tor nad Maltą jest doceniany na arenie międzynarodowej – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

fot. Łukasz Gdak

Pucharowi Świata będzie towarzyszyło muzyczne wydarzenie. 14 czerwca na Polanie Harcerskiej odbędą się dwa koncerty w ramach cyklu NaFalach, o którym ostatnio informowaliśmy. Tego dnia zagrają Natalia Przybysz i Igo. Z okazji czerwcowego Pucharu przygotowano wystawę, która przedstawia przedmioty zgromadzone przez wielkopolskie kluby i wioślarzy, takie jak medale czy koszulki klubowe.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Basen rekreacyjny na Ratajach znów otwarty. Zamyka się za to Atlantis | wpoznaniu.pl

źródło: Puchar Świata w wioślarstwie

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl