Lech Poznań pragnie ściągnąć talent z Ekstraklasy. 22-letniego skrzydłowego

„Kolejorz” zanotował fatalny sezon w PKO BP Ekstraklasie, co oznacza, że konieczne będą solidne wzmocnienia. Poznański klub ma być zainteresowany sprowadzeniem Lawrence’a Ennali.

22-letni skrzydłowy Górnika Zabrze gra w Polsce od roku. Do zabrzańskiej ekipy trafił z Hannoveru 96, a polecił go Lukas Podolski. Transfer kosztował zaledwie 40 tys. euro, ale Ennali udowodnił, że ma talent na miarę polskiej ligi. W debiutanckim sezonie zanotował siedem goli i dwie asysty.

Teraz, jak donosi katowicki „Sport” Lawrence Ennali znalazł się na liście życzeń Lecha Poznań, który upatruje w 22-latku solidnego wzmocnienia. Pomocnika cechuje dobry drybling i nieprzeciętna szybkość. Na tej samej pozycji „Kolejorz” ma Adriela Ba Louę i Aliego Gholizadeha. Ten drugi miał być gwiazdą Lecha, ale więcej czasu spędził u sportowych lekarzy niż na boiskach. Pokładanych nadziei nie spełnił też w tym sezonie Dino Hotić i Filip Szymczak. Natomiast Kristoffer Velde typowany jest do transferu za kilka milionów euro.

Niemiec, Ennali wyceniany jest na ok. 1-2 mln euro. Kibice Górnika wybrali go najlepszym piłkarzem minionego sezonu. Umowa piłkarza z zabrzańską ekipą trwa do czerwca 2025 roku. Usługami skrzydłowego zainteresowane mają być też kluby z 1. i 2. Bundesligi.

Czytaj też: Finał Pucharu Polski WZPN. Unia Swarzędz rozbiła Victorię Września

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl