Wyróżnienie dla Grupy MTP za polski pawilon w Dubaju

Grupa MTP doceniona za budowę pawilonu Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai.

Deszcz nagród za polski pawilon na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai

Polska ekspozycja otrzymała już wiele nagród architektonicznych i branżowych m.in. nagrodę dla najlepszego dużego pawilonu w konkursie EXHIBITOR Magazine’s Expo 2020, tytuł najpiękniejszego pawilonu przyznany przez „The National” oraz srebrny medal w prestiżowym konkursie Dubai Official Participant Awards  w kategorii “Exhibition Design Self-built pavilions”, organizowanym przez Bureau International des Expositions, organizację odpowiedzialną za wybór krajów-gospodarzy przyszłych Expo.  Tym razem została wyróżniona przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

– Deszcz nagród to potwierdzenie, że współpraca pomiędzy różnymi podmiotami zaangażowanymi w budowę Polskiego Pawilonu była wzorowa. Dziękujemy inwestorowi generalnemu – Polskiej Agencji Inwestycji I Handlu za zaufanie, a Pracowni Architektonicznej WXCA – za wspaniały projekt  – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Ponad milion gości w polskim pawilonie

Pawilon Polski z drewnianą fasadą oraz charakterystyczną rzeźbą kinetyczną, symbolizującą stado ptaków był jednym z najbardziej charakterystycznych i popularnych budynków Expo. Unikalna elewacja została zaprojektowana, wykonana oraz zamontowana przez ekspertów z firmy Veki. Przez sześć miesięcy naszą prezentację narodową odwiedziło ponad milion gości.

Expo w Dubaju było bardzo ważnym puntem promocji polskiej gospodarki. W Wystawie Światowej wzięło udział ponad 2500 polskich firm, zarówno tych z branży odzieżowej, gastronomicznej, jak i sportowej czy przemysłowej, obecne były również spółki Skarbu Państwa. Wymieniały doświadczenia, zdobywały nowych klientów, wchodziły na nowe rynki i poszukiwały inwestorów.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl