Kary dla Lecha i Legii po sobotnim meczu

Są konsekwencje za zachowanie kibiców podczas ostatniego meczu Lecha z Legią. Klub z Poznania ma zapłacić 40 tysięcy złotych kary z Warszawy o 20 tysięcy złotych mniej.

Kary są konsekwencja zachowania kibiców którzy podczas meczu i po rzucali butelkami w piłkarzy i kibiców. Kara dla Lecha Poznań wynosi 40 tysięcy złotych. Ma to związek z fanami  Poznania, którzy pod koniec drugiej połowy meczu rzucali butelkami w kierunku piłkarzy z Legii.

O 20 tysięcy złotych mniej ma zapłaci klub z Warszawy, także za zachowanie swoich kibiców.  Kary dla klubów to nie jedyne sankcje dotyczące wspomnianego meczu. Ukarany został także Kacper Tobiasz, który miał prowokować kibiców gospodarzy.

– Rzucanie w kierunku murawy przedmiotami stanowi ogromne zagrożenie dla zawodników i jest traktowane jako ciężkie przewinienie dyscyplinarne, dlatego nie będzie tolerancji dla tak karygodnych zachowań. Kara ma oddziaływać także prewencyjnie, dlatego też Komisja zastrzegła, że kolejny tak poważny przypadek będzie skutkować znacznie surowszymi sankcjami – powiedział przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl