Wyprzedane bilety na spektakularne pokazy lotnicze m.in. F-16. Zobaczcie zdjęcia

W dniach 18-19 maja na lotnisku Poznań-Krzesiny trwają pokazy lotnicze. Zorganizowane z okazji 70-lecia istnienia lotniska wojskowego w Krzesinach oraz 111-lecia Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Przez dwa dni fani lotnictwa podziwiają zarówno dynamiczne, jak i statyczne prezentacje najlepszych maszyn i pilotów.

Jednym z głównych punktów programu jest pokaz F-16 Tiger Demo Team Poland, który zaprezentował swoje możliwości w widowiskowym stylu. Samoloty F-16 są na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych od 2006 roku. Podczas pokazów kapitan Maciej „Slab” Krakowian wykonał spektakularne manewry, prezentując niezwykłe zdolności manewrowe różnych wysokościach i przy prędkościach sięgających 1200 km/h.

Swoje umiejętności pokazał także Zespół Akrobacyjny ORLIK z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Piloci tej formacji, jedynego wojskowego zespołu akrobacyjnego w Polsce, od lat reprezentują Siły Powietrzne na licznych pokazach krajowych i międzynarodowych. Ich pokazy na samolotach PZL-130 TC-II Orlik to synonim precyzji i widowiskowości.

Pokazy maszyn

Oprócz pokazów lotniczych, uczestnicy mogli zobaczyć z bliska różnorodny sprzęt wojskowy. Na wystawie znajdą się m.in. czołg ABRAMS, lekki pojazd opancerzony Oshkosh M-ATV, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad oraz haubica samobieżna KRAB. W programie przewidziano również prezentacje samochodów humvee, motocykli Grupy Motocyklowej „KRUK” oraz specjalistycznych pojazdów używanych przez polską policję.

Dla tych, którzy nie mogli osobiście pojawić się na lotnisku, organizatorzy przygotowali transmisję online.

Zobaczcie zdjęcia:

Czytaj też: Tłumy ludzi ogląda pokazy samolotów. SempAIR Optimi Show [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl