Setki nowych drzew. Pod Poznaniem przyszedł czas na las

Destabilizacja klimatu, globalny wzrost temperatur i przedłużająca się susza każdego dnia przypominają nam, jak ważne są drzewa. Jednym z najprostszych sposobów na powiększenie drzewostanu jest zakasanie rękawów i własnoręcznie posadzenie kolejnych roślin. Tak zrobili pracownicy Urzędy Wojewódzkiego w Poznaniu wraz z rodzinami w ramach akcji „Czas na las”.

Pozytywny wpływ dużej ilości drzew na klimat jest trudny do przecenienia. Produkują tlen, oczyszczają glebę, dają schronienie zwierzętom i cień ludziom. W interesie każdego jest, aby lasów przybywało. Z takiego założenia wyszła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Nadleśnictwo Babki. Zaprosili do współpracy pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i ich bliskich. Wspólnymi siłami posadzili kilkaset nowych drzew w ramach akcji „Czas na las”.

Urzędnicy, ręka w rękę, powiększyli odrobinę zieloną otulinę powiatu poznańskiego. Wśród zasadzonych przez nich drzew znalazły się m.in. dęby szypułkowe, a także lipy szerokolistne.

– Cieszę się, że wspólnie z pracowniczkami i pracownikami urzędu możemy razem zrobić coś dobrego – podkreśla wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk. – W ten sposób uczymy nasze dzieci, że pomyślność naszej planety jest w naszych rękach – dodaje.

czas na las
Czas na las. Wojewoda wielkopolska, Agata Sobczyk, sadzi drzewo / mat. WUW w Poznaniu

Czytaj także: Niski stan wody w Warcie. Susza będzie się tylko pogłębiać

Źródło: WUW w Poznaniu

Mateusz Witczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl