Wybrano kandydata na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Komisja konkursowa powołana przez wojewodę wielkopolskiego, wybrała kandydata na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Jest nim dr Igor Bykowski.

Konkurs odbył się 27- 28 lutego. To wtedy komisja zapoznawała się kandydatami i ich przesłuchiwała. Po dwóch dniach obrad przewodniczący komisji konkursowej, prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalsk wskazał, że kandydatem na Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest dr Igor Bykowski.

Igor Marek Bykowski jest doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Ukończył studia magisterskie z filologii polskiej i pedagogiki oraz studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2019 r. jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim. Jako nauczyciel pracuje od 2012 r. ucząc języka polskiego, historii, etyki, jako pedagog szkolny i pedagog specjalny. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego.

Od 2019 r. jest dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie. Tutor, mediator szkolny i edukator mediacji rówieśniczej. Egzaminator OKE Poznań w zakresie egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Autor dwóch monografii naukowych. Trener rad pedagogicznych. Został wyróżniony w konkursie Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2018. W 2019 r. nagrodzony Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a także odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej przez ministra edukacji narodowej w 2020 r.

Zgodnie z prawem oświatowym kuratora na wniosek wojewody powołuje minister edukacji. Wniosek o powołanie dr. Igora Bykowskiego na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty został przesłany w piątek do Ministerstwa Edukacji.

czytaj także: Na Jeżycach powstaje park kieszonkowy

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl