Na Jeżycach powstaje park kieszonkowy

Na Jeżycach rozpoczęto prace nad stworzeniem parku kieszonkowego, który wzbogaci okolicę o nowe drzewa i krzewy. To miejsce będzie oazą spokoju dla mieszkańców, oferującą ucieczkę od miejskiego zgiełku i możliwość kontaktu z naturą.

Jeżyce Poznań

Na skrzyżowaniu ulic Galla Anonima i Kassyusza ruszyła budowa kieszonkowego parku na Jeżycach. Obszar ten będzie miał powierzchnię około 500 metrów kwadratowych. Planowane jest zasadzenie kwitnących krzewów oraz bylin. Projekt przewiduje także wyznaczenie placu z ławkami, aby umożliwić odpoczynek dla każdego przechodnia. Dodatkowo zachowane będzie przejście dla pieszych, które robotnicy wyposażą w maty fakturowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. W okolicy pozostaną obecne drzewa, a także zostanie zasadzonych 21 nowych gatunków, m.in. ambrowce, lipy, klony i platany.

Projekt parku kieszonkowego na Jeżycach/ źródło: Miasto Poznań

Przedsięwzięcie to efekt realizacji zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego o nazwie „Cała wuchta zieleni dla Jeżyc!”. Prace potrwają do połowy kwietnia. Całkowity koszt inwestycji wynosie prawie 670 tysięcy złotych.

Czytaj także: Kajakiem po Wartostradzie [FILM]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl