Wybitny skrzypek odebrał Srebrną Pieczęć Miasta Poznania

Czterokrotny zdobywca Nagrody Fryderyka, Bartłomiej Nizioł został uhonorowany Srebrną Pieczęcią Miasta Poznania.

Srebrna Pieczęć Miasta Poznania

Srebrna Pieczęć Miasta Poznania to honorowe wyróżnienie przyznawane osobom, które są uznawane za wzór tradycyjnych, poznańskich cnót i mają wyjątkowy wpływ na świadomość mieszkańców stolicy Wielkopolski. Jest to forma uznania dla jednostek, które znacząco przyczyniły się do kształtowania tożsamości kulturalnej i społecznej Poznania.

fot. Miasto Poznań

Bartłomiej Nizioł

Bartłomiej Nizioł to wybitny skrzypek, zdobywca I nagrody na X Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w 1991 r. Jego mistrzowski instrument, na którym gra to Guarneri del Gesú z 1727 r. Absolwent z wyróżnieniem Akademii Muzycznej w Poznaniu, kontynuował naukę w Conservatoire de Lausanne. Rozwijał swoje umiejętności na licznych kursach muzycznych. Laureat pierwszych miejsc na prestiżowych konkursach skrzypcowych w Poznaniu, Adelajdzie, Pretorii, Brukseli i Paryżu. Otrzymał cztery statuetki Fryderyka i prestiżową nagrodę Echo Klassik.

fot. Miasto Poznań

Srebrna Pieczęć Miasta Poznania została wręczona Bartłomiejowi Niziołowi przez wiceprezydenta Poznania, Jędrzeja Solarskiego, podczas koncertu w Filharmonii Poznańskiej, w Auli Uniwersyteckiej.

Zobacz zdjęcia z wręczenia nagrody:

Czytaj także: Pamiętacie te autobusy w Poznaniu?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl