Wsparcie dla chorego i jego opiekuna. Darmowe zapisy

Zostały ostatnie wolne miejsca na bezpłatne szkolenia dla opiekunów osób obłożnie chorych. Zajęcia odbędą się już w nadchodzącą sobotę. Podczas nich organizatorzy przekażą cenne wskazówki, które mogą znacząco ułatwić codzienną opiekę.

Bezpłatna pomoc dla opiekunów osób obłożnie chorych

Opieka nad osobami obłożnie chorymi to niezwykle trudne zadanie, które wymaga zarówno fizycznego wysiłku, jak i ogromnej wytrwałości emocjonalnej. Codzienna troska o potrzeby chorej osoby, wsparcie w wykonywaniu podstawowych czynności życia oraz dbanie o jej komfort psychiczny stawiają przed opiekunami wiele wyzwań. Dlatego Stowarzyszenie Bono Serviamus zaprasza mieszkańców Poznania do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach kontynuacji cyklu Akademia Opiekuna.

Czego będzie można nauczyć się podczas szkoleń?

Na bezpłatnych uczestnicy mogą liczyć na bogaty program. W części teoretycznej zaplanowano zajęcia z udziałem pielęgniarki, psychologa oraz naukę pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych u osób obłożnie chorych w domu.

Natomiast w części praktycznej planowane są instruktaże z zakresu pielęgnacji chorego. W ramach tych zajęć uczestnicy będą uczestniczyć w praktycznych warsztatach, gdzie będą uczyć się m.in. jak prawidłowo układać łóżko, jak przeprowadzać higienę ciała i włosów w łóżku, jak pielęgnować jamę ustną, jak karmić chorego (w tym przez sondę i gastrostomię), jak również jak pielęgnować przetoki oraz jak opróżniać worek z moczem.

Szkolenia będą trwały 8 godzi/ Zdjęcie poglądowe fot. pexels

Jak zapisać się na szkolenie?

Szkolenie odbędzie się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu, znajdującym się przy ul. Szamarzewskiego 84. Aby wziąć w nich udział, konieczne jest przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres szkolenia@usk.poznan.pl. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz dokonać deklaracji wyboru daty szkolenia. Warto pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj także: Darmowa komunikacja w dniu wyborów. Jakie jeszcze udogodnia podczas głosowania?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl