Darmowa komunikacja w dniu wyborów. Jakie jeszcze udogodnia podczas głosowania?

W dniu wyborów samorządowych będzie można bezpłatnie dojechać komunikacją miejską do lokalu wyborczego. Z tej promocji nie skorzystają jednak wszyscy.

Wybory samorządowe Poznań

Poznańscy wyborcy, którzy najpóźniej tego dnia (7 kwietnia) ukończą 60 lat oraz osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem, mogą korzystać z transportu publicznego bez ponoszenia kosztów, aby dotrzeć do lokalu wyborczego i wrócić do domu. Zwolnienie z opłaty za bilet przysługuje po okazaniu ważnego dokumentu. 

Dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą osobiście pojawić się w lokalu wyborczym, istnieje możliwość głosowania przez pełnomocnika lub korespondencyjnie. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w wyznaczonym terminie, aby móc skorzystać z tych udogodnień. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz [TUTAJ].

fot. Ł. Gdak

Dodatkowo, dla osób niewidomych lub niedowidzących, w lokalu wyborczym przygotowano specjalne nakładki na karty do głosowania w alfabecie Braille’a, co umożliwia samodzielne oddanie głosu. Ponadto, każdy wyborca z niepełnosprawnością może skorzystać z pomocy osoby trzeciej, zapewniając sobie tym samym wsparcie w procesie głosowania.

Nie zapomniano także o osobach niesłyszących. Urząd Miasta Poznania zapewnia obsługę tłumacza polskiego języka migowego online, który będzie dostępny w dniu wyborów przez cały czas trwania głosowania.

Dokładne informacje znajdziesz [TUTAJ]

Czytaj także: Szpital im. Raszei jest jednym z najlepszych w kraju

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl