Włamanie do magazynu z bronią. Skradziono karabiny?

Włamanie do magazynu broni w Debrznie Wsi (pow. złotowski). Według nieoficjalnych informacji skradziono kilkadziesiąt pistoletów maszynowych typu Rak – PM-63 oraz granaty.

Magazyn firmy która miała pozwolenie na handel bronią znajduje się na na terenie byłego lotniska wojskowym w Debrznie Wsi. Od 3 dni pracują tam policyjni specjaliści: antyterroryści oraz kryminalni m.in. z Piły, Złotowa, Poznania oraz Warszawy.  W tej chwili trwa inwentaryzacja całej zawartości magazynu.

Jak poinformował rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak, policja zatrzymała jednego mężczyznę. Pracownika firmy która handlowała bronią ale raczej nie ma on związku z kradzieżą. Został zatrzymany ponieważ posiadał w domu „przedmioty” na które nie miał pozwolenia.

Włamanie do hangaru na terenie byłego lotniska zauważył właściciel magazynu to on powiadomił policję.  W magazynach była nie tylko broń palna, ale też inne elementy uzbrojenia. Teren magazynu podobno nie był poddany stałej ochronie. Policja nie chce ujawnić szczegółów kradzieży.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl