Koniec jednego remontu, początek drugiego

Koniec prac na Zamenhofa, początek na Hetmańskiej. W sobotę 21 kwietnia, tramwaje wrócą na tę trasę. Tego dnia rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Hetmańskiej.

– Wymieniono nawierzchnię drogową i torową tj. szyny, podlew, mocowania, odtworzenie w nawierzchni z betonu asfaltowego. Uzupełniono też tłuczeń na odcinku między rondami oraz podbicie toru – wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

Od soboty na ul. Zamenhofa wrócą tramwaje linii nr 4, 12 i 23. Tramwaje linii nr 9 nadal kursować będą trasą Piątkowska – Gwarna – Piątkowska z częstotliwością, co 10 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego. Do stałej częstotliwości (co 20 minut w godzinach szczytu) wrócą także linie nr 3 i 11, natomiast „piątka” będzie kursować do Stomila.

21 kwietnia rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Hetmańskiej od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka. Ta trasa nie przeszła generalnego remontu od czasu jej powstania w latach 70. Po jego zakończeniu skróci się czas przejazdu, zmniejszy się hałas i poprawi bezpieczeństwo. Prace zakończą 30 czerwca.

Remont będzie polegał na gruntownej przebudowie układu torowego i modernizacji sieci trakcyjnej. Obejmie również naprawę nawierzchni przystanków tramwajowych „Hetmańska Wiadukt” usytuowanych nad Drogą Dębińską. Więcej informacji na temat funkcjonowania komunikacji podczas przebudowy można znaleźć na stronach: www.ztm.poznan.pl oraz www.mpk.poznan.pl

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl