Kobiety na … Politechnikę

Na Drzwi Otwarte i Dzień dla Dziewczyn zaprosiła dziś wszystkich uczniów Politechnika Poznańska. Każdy kto chce studiować na tej uczelni mógł zapoznać się z tym czego i jak będzie uczył się przez 5 lat. Specjalną ofertę uczelnia przygotowała dla dziewczyn. 

W tym roku imprezę rozpoczął Biegu w Kasku. Start był punktualnie o godzinie 10.00. a w tych nietypowych zawodach mogły wystąpić tylko panie. Prezentacje poszczególnych wydziałów rozpoczęły się pół godziny później.

W holu Centrum Wykładowego w Strefie Kandydata na stoiskach wydziałowych można było zobaczyć i przekonać się, jak bogatą ofertą kształcenia dysponują wydziały.  Na stoisku rekrutacji warto było porozmawiać ze specjalistami z Działu Kształcenia i Spraw Studenckich o warunkach rekrutacji na Politechnikę Poznańską.

W Centrum Wykładowym trwały prezentacje i wykłady przygotowane przez naukowców  popularnej Polibudy : Fizyczne Kwiatki, Fiza rządzi, fiza radzi, fiza nigdy cię nie zdradzi lub kultowe już wykłady z cyklu: Matma nie taka straszna!

Spotkaniem ze sztuką przez duże „S” były warsztaty przygotowane przez Wydział Architektury. Na nich uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są reakcje na stres i co robić, żeby zostać bohaterką swojego życia. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się  warsztaty informatyczne i robotyczne, logistyczne, oraz specjalne warsztaty tworzenia kosmetyków prowadzone przez studentów i naukowców Wydziału Technologii Chemicznej. Prawdziwą perełką Drzwi Otwartych były jednak laboratoria, które tego dnia były dostępne dla uczniów – tam mogli zobaczyć na czym tak naprawdę polega studiowanie na Politechnice Poznańskiej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl