Wielkopolska

Wkrótce zaczną remont. Pociągi pojadą 7 minut szybciej

PKP PLK ogłosiły przetarg na remont 15-km odcinka między Krotoszynem a Koźminem Wielkopolskim. Jak przekazała spółka: dzięki temu o 7 minut szybciej niż obecnie będą jechać pociągi na tym odcinku. Prace zakończą się pod koniec tego roku.

Trasa ta jest fragmentem linii kolejowej nr 281 między Oleśnicą a Chojnicami. Pod koniec kwietnia skończył się remont między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem. Zdaniem PKP PLK skróciło to czas podróży z 20 minut do 15-17 minut. Teraz remont obejmie trasę między Krotoszynem a Koźminem Wielkopolskim.

Prace obejmą wymianę toru i urządzania sterowania ruchem. Po remoncie pociągi będą mogły jechać dwukrotnie szybciej, osiągając 140 km/h.

„Inwestycje zamierzamy zrealizować do końca br. Równocześnie przebudujemy perony w Krotoszynie – z nowych obiektów podróżni skorzystają w przyszłym roku” – czytamy w komunikacie PKP PLK.

Spółka korzystając z przerwy w ruchu pociągów przebuduje też perony na stacji w Krotoszynie. Mają być wyższe, żeby łatwiej było wsiadać i wysiadać z pociągów.

„Ostateczny termin rozpoczęcia robót i ich wartość będą znane po podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą, co jest spodziewane w najbliższych tygodniach. Przewidujemy, że prace zakończą się pod koniec br. Ze względu na zakres rewitalizacji jednotorowego szlaku, w czasie prac, konieczna będzie zastępcza komunikacja autobusowa” – czytamy dalej w komunikacie.

Czytaj też: Pociągiem z Poznania do Paryża. Tak prezentują się ceny

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl