Pociągiem z Poznania do Paryża. Tak prezentują się ceny

Dojazd z „Pyrlandii” do miasta miłości dzięki nowemu nocnemu połączeniu Berlin – Paryż będzie jeszcze łatwiejsze. Ile trwa podróż i jaki jest jej koszt?

Paryż odwiedza aż 30 mln turystów rocznie. Z poznańskiego lotniska do stolicy Francji samoloty latają cztery razy w tygodniu. Bezpośredni lot trwa około 2 godzin. Ceny zależą od sezonu. Należy pamiętać, że z Poznania dolecimy do lotniska Beauvais-Tille (potocznie Paryż-Beauvais), które jest oddalone od Paryża o około 85 km.

Alternatywą dla latania samolotem jest podróż pociągiem. Nowością jest pociąg nocny ÖBB nightjet NJ40424, który łączy Berlin z Paryżem. Całkowity czas podróży wynosi 14 godzin i 6 minut. Ceny biletów zaczynają się od 29,90 euro (ok. 128 zł). Ważnymi przystankami na trasie są Halle, Erfurt i Strasburg. Pociąg posiada fotele, kuszetki i wagony sypialne.

Nocny pociąg jest przyjazny dla rodzin: dzieci w wieku do 5 lat podróżują bezpłatnie. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat otrzymują bilety ulgowe. W wagonach z miejscami siedzącymi i kuszetkami znajdują się prywatne przedziały. Pociąg pozwala zaoszczędzić noc w hotelu.

Pociąg wyjeżdża z Dworca Głównego w Berlinie o godz. 20.18. Na dworcu Paris Gare de L’Est jest o godz. 10.24. Wyjeżdża w poniedziałki, środy i piątki. Natomiast z Poznania do Berlina pociąg jedzie 2 godziny i 45 minut. Bilety kosztują w zależności od terminu od 100 do 200 zł.

Czytaj też: Wydarzenie Historyczne Roku 2023 było w Poznaniu? Możesz zagłosować

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl