Materiał partnera

Miasto Poznań w czołówce rankingu dotyczącego kancelarii prawnych w Polsce

Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Wrocław i Katowice – to są miasta, które mogą zaoferować swoim mieszkańcom pomoc prawną na wysokim poziomie – bezpłatną, jak i płatną.

Poznań nie tylko zachęca studentów do przyjazdu, oferując wysoki poziom szkolnictwa wyższego, ale również zachęca przedsiębiorców do rozwijania lokalnego rynku pracy. Nic w tym dziwnego, że gdzie jest dużo firm, tam jednocześnie potrzebna jest pomoc prawna na najwyższym poziomie.

Jakiego typu kancelarie prawne znajdziemy w Poznaniu?

Poznań znajduje się w czołówce miast w Polsce przyjaznych dla biznesu. Dlatego nie dziwi fakt, że niektóre kancelarie prawne zaczęły specjalizować się w rynku b2b. W ich usługach znajdziemy m.in.:

  • prawo spółek – nowe przepisy podatkowe znane pod nazwą “nowy ład” zachęciły wielu przedsiębiorców do otwarcia spółki, powodując jednocześnie wzrost zapotrzebowania na usługi prawne w tej specjalizacji;
  • fundusze europejskie – pozyskiwanie funduszy europejskich dla wielu firm jest kluczowym warunkiem, aby przeprowadzić ekspansję na rynki zagraniczne. Złożoność procesu pozyskiwania funduszy europejskiej lub publicznej może prowadzić nawet do konieczności zwrotu pozyskanych środku – dlatego warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, która poprowadzi proces od kontroli wniosku, po przygotowanie do kontroli;
  • doradztwo podatkowe – w porównaniu do powyższych usług, każda działalność ma kontakt z podatkami. Aby uniknąć kar finansowych wynikających z niedopatrzeń podatkowych, kancelarie prawne wyspecjalizowały się w pod specjalizacjach m.in. audytach podatkowych, ulg IP box, czy wnioskach o indywidualne interpretacje podatkowe. 

Oczywiście w Poznaniu znajdziemy wiele kancelarii prawnych, których trzonem usług jest pomoc osobą prywatnym. Również miasto Poznań proponuje darmową pomoc prawną dla mieszkańców, których dochody uniemożliwiają skorzystanie z płatnych usług prawników.

Czytaj także: Wykonawca Kejtrówki nie zapłacił podwykonawcom za pracę

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl