Ulicami miasta „popłyną” rowery

W niedzielę, 14 lipca, ulice Poznania zamienią się w ogromną drogę rowerową. To za sprawą parady „Rzeka rowerów”, która rozpocznie się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Wcześniej uczestnicy wydarzenia wspólnie przyozdobią swoje jednoślady.

Rowerowa impreza odbywa się w Poznaniu od lat. Dla amatorów rowerów jest idealną okazją do świętowania. Dlatego zanim poznańscy rowerzyści rozpoczną uroczystą paradę, przyozdabiają swoje pojazdy. W tym roku impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim. Tam na rowerzystów będą czekały materiały i dekoracje do ubarwienia rowerów. O godzinie 11 rozpocznie się spacer z przewodnikiem, podczas którego uczestnicy poznają ciekawostki placu Kolegiackiego. Przed południem rozpocznie się rowerowa rozgrzewka, aby żaden z uczestników nie nabawił się kontuzji. A o godz. 12 wystartuje Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Poznania. Jednoślady będą dumnie jechać ulicami miasta, aż dotrą nad brzeg Cybiny pod Bramę Poznania. Wspólnie pokonają około 3,5 km, aby na miejscu celebrować rowerowe święto i bawić się na pikniku. Na uczestników będą czekały animacje dla dzieci i strefa gastronomiczna.

fot. Łukasz Gdak

Trasa została przygotowana w taki sposób, aby mogli ją pokonać również najmłodsi rowerzyści. Nad brzeg Cybiny warto wybrać nie tylko aby kibicować rowerzystom. Tego dnia będzie również okazja do wzięcia udziału w zabawach przygotowanych przez Mozaikę Dzieciom. W programie m.in malowanie buziek i animacje taneczno-ruchowe. Odbędą się również warsztaty szprychówkowe. Pod tym nietypowym hasłem kryją się zajęcia dla dzieci i dorosłych z tworzenia kartek papieru metodą kolażu, które później będzie można wsadzać pomiędzy szprychy rowerów.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Na stulecie będzie jak mały Wersal na Jeżycach. Rusza remont kultowego Domu Tramwajarza | wpoznaniu.pl

źródło: Rzeka rowerów 2024, Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl