Wirtualne spotkanie z Jezusem na Wielkanoc. Technologiczna nowość w centrum Poznania

Fundacja „Miejsce Słowa” zaprasza do wirtualnego przeżycia Ostatniej Wieczerzy z Jezusem. To pierwsze na świecie miejsce, które pozwala na doświadczenie w ten sposób Słowa Bożego. Spotkanie jest bezpłatne.

Dzięki specjalnym goglom VR uczestnicy przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości, gdzie mogą uczestniczyć w symbolicznym posiłku z Jezusem. Z okazji Wielkanocy „Miejsce Słowa” będzie otwarte dłużej. W Wielki Czwartek miejsce będzie czynne od godz. 13 do północy. Natomiast w Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielkanoc w godz. 13-19. Każdy chętny może przyjść i wziąć udział w wirtualnej Ostatniej Wieczerzy.

Organizatorzy podkreślają, że wizyta w „Miejscu Słowa” nie zastępuje liturgii Wielkiego Czwartku, lecz stanowi pomoc w zrozumieniu i przeżyciu tajemnic paschalnych, celebrowanych podczas najważniejszych świąt chrześcijańskich.

„Miejsce Słowa” na placu Wielkopolskim jest otwarte dla wszystkich chętnych bezpłatnie. Fundatorzy zachęcają tylko do dobrowolnych datków, które wspierają dalszy rozwój i utrzymanie inicjatywy. Rezerwacje na oficjalnej stronie: www.miejsceslowa.pl.

Po wejściu uczestnicy zaznajamiają się z ideą projektu na drewnianych tablicach, po czym przechodzą do sali wyciszenia, gdzie mogą się modlić lub czytać Biblię. Na zakończenie przenoszą się do sali z goglami VR, w której odbywa się wirtualne uczestnictwo w Ostatniej Wieczerzy. Całe doświadczenie trwa około 20 minut.

Miejsce Słowa
Ostatnia Wieczerza w formie VR (fot. Fb fundacji)

Czytaj też: Wróciła sprawa budynku zamku w Stobnicy. Sąd podjął decyzję

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl