Wielkanocny jarmark wystartował na Placu Wolności

37 wystawców, warsztaty wytwarzania wyrobów z wikliny, malowanki i rozmaite gry- to wszystko czekało na poznaniaków, którzy w sobotnie popołudnie przyszli na plac Wolności. 

Jarmark Wielkanocny 2018

Fot: Urząd Miasta Poznania

 

Przed nami okres przygotowań do świąt wielkanocnych. Mam nadzieję, że bogata oferta jarmarku uprzyjemni wszystkim ten czas oczekiwania – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Dziękuję organizatorom jarmarku i wszystkim, którzy przybyli dziś na plac Wolności mimo tej ciągle jeszcze zimowej pogody. Szósty Jarmark wielkanocny uważam za otwarty!

Wśród przedmiotów, które znaleźć można na Jarmarku min:  litewskie chleby, wędliny z Wilna, wielkanocne pierniki, herbaty i kawy ze Sri Lanki, miody z okolicznych pasiek, oscypki, wędliny z Podlasia czy oscypki. Na tych, którzy zgłodnieją, czeka kiełbasa z grilla, ziemniaki w mundurkach z gzikiem, szaszłyki, żurek, bigos, kurtosze, frytki belgijskie czy świeże owoce w czekoladzie.

Jarmark Wielkanocny 2018

Fot: Urząd Miasta Poznania

To jednak nie wszystkie atrakcje, bo jak zapewnia Urząd Miasta:

W drugi weekend Jarmarku (24-25 marca) na Placu Wolności stanie jurta mongolska, w której będzie można zapoznać się z techniką powstawania ozdób i drobnych narzędzi z kamienia, kości czy rogu. Mieszkańcy jurty przygotują pokaz farbowania, przędzenia i tkania z wełny, a dzieci będą mogły posłuchać baśni i legend.

Program Jarmarku Wielkanocnego na Placu Wolności znajdą Państwo na:

http://www.targowiska.com.pl/2018/03/05/jarmark-wielkanocny-2018/.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl