Materiał partnera

Weekend pełen smaków, czyli kolejna edycja Street Food Spot & Poznańskich Targów Piwnych.

Już w najbliższy piątek fani ulicznego jedzenia i piw kraftowych spotkają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, by na nowo odkrywać świat smaków i aromatów. Do wspólnej zabawy zaprasza prawie 80 wystawców, którzy zaserwują doskonałe piwa, rzemieślnicze alkohole i pyszne jedzenie.

Morze piwa, góry jedzenia…

Ponad 60 stoisk z alkoholami (w tym aż 54 browary!) i prawie 30 stoisk gastronomicznych – to zapowiedź prawdziwej biesiady i okazja, by spróbować czegoś nowego. W ofercie znajdziecie wiele nowości, które swoją premierę będą miały dopiero podczas wydarzenia. Nie zabraknie też prawdziwych perełek, takich jak piwa uwarzone według historycznych receptur czy z bardzo niecodziennymi dodatkami. Swoim menu zaskoczą również wystawcy Street Food Spot – przez dwa dni przestrzeń pawilonu wypełni się po brzegi smakami Azji, Ameryki i Europy. Będzie też okazja by spróbować smażonych robaków! Ale bez obaw, nie zabraknie bardziej klasycznych smaków, a miłośnicy kuchni roślinnej mogą liczyć na pyszne wersje wegetariańskie.

… i ocean atrakcji!

Ponieważ nie samym piwem i jedzeniem człowiek żyje, organizatorzy zadbali również o to, by zapełnić dwa dni atrakcjami i licznymi rozrywkami. W strefach chilloutu będzie można spróbować swoich sił w najróżniejszych grach – planszowych, flipperach, retro-automatach, najnowszych konsolach, VR, a także grach terenowych. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli wziąć udział w Piwnej Jodze czy rozegrać krótki mecz laser tag’a, a ci, którzy wolą gimnastykę umysłową, mogą sprawdzić swoich sił w Piwnej Maturze oraz konkursach z nagrodami odbywającymi się na scenie. Tam też będzie można posłuchać prelekcji na temat piwa, a w piątek, o godzinie 18:00 odbędzie się gala finałowa konkursu Greater Poland – jednego z największych polskich konkursów kierowanych do domowych oraz profesjonalnych producentów piwa i cydru. A jeśli wam również zamarzy się przystąpić kiedyś do konkursu lub po prostu chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat piwa, na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych możecie dowiedzieć się jak uwarzyć piwo w domu, a na szkoleniu sensorycznym nauczycie się rozpoznawać aromaty w piwie.

Jak co roku na Poznańskie Targi Piwne & Street Food Spot  zawita także ekipa Mosznowładców, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. Panowie będą mieli okazję zrobić nieinwazyjne i bezbolesne badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. I jest to jedyna okazja, by do lekarza przyjść z piwem w ręce!

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO https://www.facebook.com/events/1626650894399109

Jak co roku na uczestników czekać będzie sklepik festiwalowy, a w nim bogata oferta gadżetów m.in.: szklanki, koszulki i growlery.

Więcej informacji na: http://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/

MIEJSCE:

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

GODZINY OTWARCIA:

piątek – 15.00 – 1.00

sobota – 12.00 – 1.00 (sprzedaż biletów i alkoholu do 0:00)

BILETY:

Bilety można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie tobilet.pl  lub w kasach MTP w trakcie trwania wydarzenia. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosi 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu imprezy.

Cena biletu dwudniowego to 45 zł w przedsprzedaży / 50 zł w dniu imprezy.

Cena szkolenia Flavor ActiV – 125 zł

Redakcja
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl