W Święta na termometrach nawet 20 stopni

Dzisiejsza pogoda nie należy do najlepszych, jednak na zbliżające się Święta Wielkanocne Polska może spodziewać się znacznego ocieplenia. Prognozy wskazują, że temperatura może sięgnąć nawet 20 stopni. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy planują spędzić ten czas na świeżym powietrzu, ciesząc się ciepłem i słoneczną pogodą.

Jaka pogoda na Święta Wielkanocne?

Nadchodzą Święta Wielkanocne, a wraz z nimi spodziewamy się pięknych, ciepłych dni pełnych słońca. Mimo że Wielkanoc przypada na wiosnę, historia pokazuje, że aura bywa kapryśna, a nawet zaskakująco chłodna. Jednak w tym roku możemy oczekiwać wyjątkowo sprzyjających warunków atmosferycznych.

Już od nadchodzącej soboty temperatura na termometrach znacznie wzrośnie, a prognozy zapowiadają wyższe temperatury, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Co więcej, według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w tym czasie nie powinno być opadów deszczu, a cały kraj będzie cieszył się słoneczną pogodą.

Podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych, według prognoz IMGW możemy liczyć na temperatury maksymalne sięgające nawet około 20 stopni Celsjusza. To doskonałe wieści dla wszystkich, którzy planują spędzić te święta na świeżym powietrzu, korzystając z ciepła i słonecznej aury. Będzie to idealny czas na rodzinne spotkania w ogrodach, spacerki czy pikniki na łonie natury.

Czy początek kwietnia będzie ciepły?

Według prognoz, temperatura na początku kwietnia również ma być stosunkowo wysoka. Niemniej jednak, drugi dzień Świąt Wielkanocnych może być nieco chłodniejszy niż pierwszy. Nie przewiduje się jednak opadów deszczu.

Niemniej jednak, warto pamiętać, że prognozy pogody mogą ulec zmianie. Wszystko wskazuje na to, że Święta Wielkanocne zapowiadają się wyjątkowo ciepłe. To na pewno dobra wiadomość dla tych, którzy planują spędzić ten czas na świeżym powietrzu w gronie swoich najbliższych.

Czytaj także: Mieszkania coraz droższe. Czy pod Poznaniem można kupić taniej?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl