Zdobywca „operowego Oscara” dostępny online. Za darmo, ale zostało mało czasu

Spektakl „Jawnuta” w reżyserii Ilarii Lanzino, wystawiany przez Teatr Wielki w Poznaniu uhonorowano w zeszłym roku nagrodą International Opera Awards w kategorii „dzieło odkryte na nowo”. To wyróżnienie, nazywane też „operowym Oscarem” przyznano podczas prestiżowej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. „Jawnutę” do końca marca można oglądać online.

Laureatów International Opera Awards ogłoszono podczas ceremonii 9 listopada 2023 r. „Jawnuta”, prezentuje trudną miłość w czasach uprzedzeń i stereotypów. Opowieść przypomina też o tragicznej historii Romów w okresie II wojny światowej. Śmiała i intrygująca inscenizacja, w której udział wzięli soliści i zespoły Teatru Wielkiego w Poznaniu pod kierunkiem Rafała Kłoczko zachwyciła publiczność i jury.

„Jawnuta” opera Stanisława Moniuszki w reżyserii włoskiej twórczyni Ilarii Lanzino dostępna jest do końca marca na platformie OperaVision. Obejrzeć ją można bezpłatnie pod tym linkiem.

Opis spektaklu:

Spektakl „Jawnuta” przenosi widzów w fascynujący świat, gdzie miłość musi zmierzyć się z uprzedzeniami społecznymi. Stach, pochodzący z zamożnej rodziny, zakochuje się w Chichie, Cygance. Jednak na ich drodze stoją odwieczne zasady, nietolerancja i upór. Czy Stach i Chicha będą mogli być razem? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Czy happy end jest możliwy?

Inscenizacja po raz pierwszy prezentuje operę Stanisława Moniuszki w pełnym muzycznym opracowaniu przygotowanym przez Rafała Kłoczko, dyrygenta przedstawienia.

Jawnuta
Jawnuta (Zdjęcie poglądowe/ fot. źródło: materiały prasowe Teatr Wielkie w Poznaniu)

Czytaj też: Santander Letnie Brzmienia 2024 w Poznaniu. Znamy pełen line-up. Dużo polskich gwiazd

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl