W Poznaniu nawet 20 centymetrów śniegu? “Opady będą największe od lat”

Choć na południu i wschodzie Polski śnieg spadnie już dziś, to do Wielkopolski przyjdzie dopiero w niedzielę. Jednocześnie wyraźnie spadną temperatury. Śniegu nie będzie więc ubywać, a wręcz przeciwnie.

PIERWSZY DUŻY ŚNIEG

Opady śniegu rozpoczną się na południu i wschodzie Polski już dzisiaj wieczorem. Załamanie pogody przyjedzie do Poznania jednak dopiero w niedzielę. Wtedy spaść może nawet 10 centymetrów śniegu. Najprawdopodobniej temperatura nie będzie przekraczać 0 stopni Celsjusza. Śnieg więc nie stopnieje, a wręcz przeciwnie.

W POZNANIU ZIMNO

W Poniedziałek znów będzie intensywnie padać, być może nawet kolejne 10 centymetrów. Opady utrzymają się do wtorku, później jednak więcej padać już nie będzie. Ponownie spadnie jednak temperatura. Za dnia będzie to -5, a w nocy nawet -8 stopni Celsjusza. W połączeniu z możliwymi opadami śniegu, warunki na drogach mogą być naprawdę trudne.

ZAMIECIE ŚNIEŻNE

Co więcej, w Wielkopolsce wiać będzie silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dotyczące zamieci śnieżnych. Obowiązuje ono od niedzieli rano do poniedziałku. Instytut wydał również ostrzeżenie o silnych opadach śniegu. Meteorolodzy zapowiadają, że w niektórych miejscach będą to największe opady od lat.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl