W Poznaniu jest jeden z największych basenów w Polsce. Podniesiono ceny biletów

Latem zwiększa się obecność mieszkańców miasta na kąpieliskach, ale też basenach odkrytych. Termy Maltańskie to jedno z najpopularniejszych wodnych miejsc w Poznaniu. Największy wodny kompleks sportowo-rekreacyjny zdecydował o podwyżce cen biletów. Dlaczego?

To pierwsza podwyżka od dwóch lat. Termy Matlańskie, które nazwę zawdzięczają naturalnym wodom geotermalnym są w stanie pomieścić 2,5 tys. osób jednocześnie. W połowie czerwca dokonano modyfikacji cennika.

Ile kosztowały bilety w 2022 roku? Ile kosztuje wstęp na Termy Maltańskie w tym roku?

  • wstęp na 1 godzinę: 46 zł (bilet normalny, wzrost o 4 zł). 37 zł (bilet ulgowy, wzrost o 3 zł). 93 zł (bilet rodzinny, wzrost o 8 zł).
  • wstęp na 2 godziny: 61 zł (bilet normalny, wzrost o 6 zł), 52 zł (bilet ulgowy, wzrost o 5 zł), 123 zł (bilet rodzinny, wzrost o 12 zł).
  • wstęp na 3 godziny: 75 zł (bilet normalny, wzrost o 9 zł), 65 zł (bilet ulgowy, wzrost o 8 zł), 152 zł (bilet rodzinny, wzrost o 17 zł).
  • wstęp całodniowy: 109 zł (bilet normalny, wzrost o 20 zł), 94 zł (bilet ulgowy, wzrost o 16 zł), 219 zł (bilet rodzinny, wzrost o 30 zł).

Wzrost cen biletu normalnego to 10-22 proc. w ciągu dwóch lat. Biletu ulgowego 9-21 proc, a rodzinnego, 9-16 proc.

Skąd podwyżki?

Termy Maltańskie tłumaczą podwyżki cenami energii, a także wzrostem płacy minimalnej. Dodają, że wpływ mają też takie czynniki jak koszty usług zewnętrznych (np. sprzątanie, ratownictwo).

Czytaj też: W ten weekend Enea Edison Festival. Baw się na koncertach Mroza, Darii Zawiałow, Bitaminy i Edyty Bartosiewicz

1

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl