W ten weekend Enea Edison Festival. Baw się na koncertach Mroza, Darii Zawiałow, Bitaminy i Edyty Bartosiewicz

Uwielbiany przez poznańską publiczność, stały punkt na wakacyjnej mapie dla okolicznych mieszkańców, Enea Edison Festival odbędzie się już w ten weekend! Na dwóch scenach zlokalizowanych na terenie Hotelu Edison w Baranowie pod Poznaniem zagra plejada polskich artystów i artystek.

W weekend 5-6 lipca do Baranowa przyjedzie Mrozu, Daria Zawiałow, Bitamina, Edyta Bartosiewicz, Majka Jeżowska, Natalia Szroeder, Rubens i wielu innych. Karnety i bilety jednodniowe są dostępne na www.edisonfestival.pl. Oprócz koncertów na festiwalowiczów czekają niespodzianki.

Rodzinna atmosfera, bliskość jeziora, czyste powietrze i najlepsza polska muzyka – to cechy wyróżniające Enea Edison Festival wśród wielu letnich festiwali. To wydarzenie, które od sześciu edycji utrzymuje silną pozycję na mapie wielkopolskich wydarzeń muzycznych. Robi wszystko, aby nie stracić tytułu najlepszej podpoznańskiej domówki.

Enea Edison Festival od 5 do 6 czerwca w podpoznańskim Baranowie (fot. mat. prasowy)

Co przyciąga tysiące festiwalowiczów na Edisona?

Jedni wskażą na line-up, czyli nazwiska, które potrafią powiedzieć wiele o skali i jakości wydarzenia. W tym roku Enea Edison Festival ponownie sięga po sprawdzonych artystów – po dwóch latach na festiwalu ponownie będzie można usłyszeć Darię Zawiałow, tym razem z materiałem z przebojowego albumu Dziewczyna pop i Mroza, który świętuje 15-lecie na scenie.

Konsekwentnie od lat na edisonową scenę powraca Vito Bambino, w tym roku grający z zespołem Bitamina album „Kawalerka”. Stali bywalcy tego festiwalu nie wyobrażają go sobie bez bitaminowo-bambinowych dźwięków, a organizatorzy ulegają ich prośbom i chętnie zapraszają muzyków na kolejne edycje.

Obok nich artystki, których wpływ na polską muzykę jest nieoceniony – Edyta Bartosiewicz i Majka Jeżowska, ikony i legendy, o które Enea Edison Festival zabiega i które sprawiają, że muzyczna młodość i nonszalancja mieszają się z dojrzałością i ponadczasowymi brzmieniami. Lista artystów, którzy w pierwszy lipcowy weekend zawitają do Baranowa jest dłuższa, bo festiwal trwa blisko 7 godzin.

Szóstą edycję na Main Stage otworzy Dawid Tyszkowski, a na Forest Stage Maks Łapiński. Ukryta w cieniu drzew scena pozwoli posłuchać również koncertów Pauli Biskup, Jacko Brango, Kathii i Rubensa. Na scenie głównej zagrają Natalia Przybysz, Nita i Natalia Szroeder. Pełny harmonogram, wraz z rozpiską godzinową, jest dostępny na www.edisonfestival.pl. Również tam można znaleźć informacje o karnetach i biletach jednodniowych.

Dwa dni koncertowania blisko Poznania (fot. mat. prasowy)

Co jeszcze ściąga na Edisona?

Muzyczna oferta będąca połączeniem tego, co w polskiej muzyce najpiękniejsze. To znaczy popu, rocka, alternatywy, tanecznych dźwięków, polskich tekstów piosenek, romantycznych i nostalgicznych kompozycji. Poza tym nie brakuje skocznych, rock’n’rollowych aranżacji. Ci, którzy odwiedzają Edisona od lat cenią go również za infrastrukturę oraz wykorzystanie potencjału terenu przy Hotelu Edison do maksimum. Jak co roku na uczestników czekają strefy relaksu z leżakami, przestrzeń do rozłożenia piknikowych kocy oraz strefa rodzinna z dziennym harmonogramem atrakcji dla najmłodszych. Pełną listę dwudniowych gier i zabaw można sprawdzić tutaj.

Poza tym teren festiwalowy to również food trucki z bogatą ofertą gastronomiczną. A od tej edycji również Silent Disco by Enea! I to w dwóch wariantach, tak żeby dobrze bawili się więksi i mniejsi. Za dnia przy zacienionej Forest Stage bawić mogą się dzieci, a wieczorem Silent Disco będzie udostępniane dorosłym. Ci, którzy poczują, że po koncercie Mroza i Darii Zawiałow wciąż mają energię, aby przetańczyć noc będą mogli zrobić to właśnie tam.

Dla spragnionych lekkiej rywalizacji przygotowana została gra miejska, organizowana we współpracy z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, w którą będzie można zagrać pierwszego dnia festiwalu, a dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas kreatywnie sponsor tytularny, koncern energetyczny Enea przygotował strefę z makijażami festiwalowymi, warsztatami z robienia wianków, czy gifbudkę oraz EKO warsztaty z lampionami słonecznymi. Festiwal startuje już w piątek, 5 lipca w podpoznańskim Baranowie.

W sprzedaży na www.edisonfestival.pl są jeszcze dostępne bilety jednodniowe w cenie 199 zł i karnety w cenie 279 zł oraz bilety ulgowe dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia.

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsorem tytularnym jest Enea. Partnerem Hotel Edison w Baranowie, Gmina Tarnowo Podgórne, która jest partnerem strategicznym strefy rodzinnej, a także Koleje Wielkopolskie, Zimno i Crunships. Patronami medialnymi festiwalu są wPoznaniu.pl i RMF Maxx. 

Enea Edison Festival (fot. Hubert Grygielewicz)

Harmonogram koncertów:

5.07.2024

 • Mrozu,
 • Edyta Bartosiewicz,
 • Natalia Przybysz,
 • Majka Jeżowska,
 • Dawid Tyszkowski,
 • Paula Biskup,
 • Maks Łapiński

6.07.2024

 • Daria Zawiałow,
 • Bitamina gra Kawalerkę,
 • Natalia Szroeder,
 • Rubens,
 • Kathia,
 • nita,
 • Jacko Brango

Czytaj też: Wydarzenie Historyczne Roku 2023 było w Poznaniu? Możesz zagłosować

mat. prasowy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl