Na Ogrodach zaczną się remonty. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę drogi na Ogrodach. Projekt zakłada budowę nowej jezdni dla kierowców oraz chodników dla pieszych. W trakcie prac kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu.

Ostatnio miasto Poznań ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę przebudowy ul. Radosnej na Ogrodach.

Ul. Radosna Ogrody

– Obecnie nawierzchnia jezdni i chodników jest tam już bardzo zniszczona, dlatego przebudowa zdecydowanie poprawi komfort poruszania się mieszkańców– mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podczas remontu wykonawca położy nową nawierzchnię między ul. Dąbrowskiego a ul. Miodową. Zostanie tam wybudowany 2-metrowy chodnik i równa jezdnia. Na odcinku od ul. Miodowej do ul. Bukowskiej powstanie pieszojezdnia. Drogowcy wymienią nawierzchnię zjazdów do posesji. Przebudowane będą skrzyżowania z ulicami Nowina, Złotą, Swojską i Miodową. W ramach projektu zostanie również zbudowana nowa kanalizacja deszczowa.

– W tym samym czasie wybrany przez spółkę Aquanet wykonawca, zbuduje sieć wodociągową przy ul. Radosnej oraz wykona przyłącza – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podczas przebudowy tej drogi kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Czytaj także: Pociągiem z Poznania do Paryża. Tak prezentują się ceny

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl