Uroczyste obchody w Poznaniu. To ważna data dla wszystkich Polaków

Dzisiaj przypada 79. rocznica zakończenia II wojny światowej. W Poznaniu, pod pomnikiem żołnierzy Armii Poznań, odbyły się uroczystości upamiętniające tę ważną datę. Zgromadzeni mieszkańcy i goście oddali hołd tym, którzy walczyli i zginęli w czasie wojny.

Pomnik żołnierzy Armii Poznań

Pomnik żołnierzy Armii Poznań to kluczowe miejsce pamięci, szczególnie w rocznicę zakończenia II wojny światowej. W tym roku przypada 79. rocznica tego ważnego wydarzenia, które zakończyło jeden z najbardziej dramatycznych okresów w historii Polski i świata.

Podczas dzisiejszej uroczystości kwiaty pod pomnikiem złożyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. W ceremonii wzięli udział również przedstawiciele władz powiatowych i wojewódzkich, służb mundurowych oraz organizacji kombatanckich.

79. rocznica zakończenia II Wojny Światowej/ fot. Miasto Poznań

II wojna światowa była jednym z najtragiczniejszych okresów w historii, charakteryzującym się masową śmiercią, przymusowymi przesiedleniami i zniszczeniami na niespotykaną dotąd skalę. W Polsce rozpoczęła się 1 września 1939 roku i trwała do maja 1945 roku. Uczestnictwo w uroczystościach przy pomniku jest nie tylko formą upamiętnienia tych, którzy poświęcili życie w walce o wolność, ale również wyrazem szacunku dla wszystkich ofiar tej straszliwej wojny.

Czytaj także: Niezwykły tramwaj w Poznaniu. Wypłynie już za tydzień

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl