Ważne

Biegał z maczetą po Starym Rynku. Policja szuka ofiar

Dzisiaj policja zatrzymała mężczyznę, który ok. godz. 15 biegał po Starym Rynku z maczetą. Był agresywny i groził przechodniom, krzycząc, że zrobi im krzywdę. Funkcjonariusze poszukują teraz osób, które mogły zostać przez niego zastraszone.

Stare Miasto Poznań

W środę, 8 maja, około godziny 15.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na Starym Rynku biega mężczyzna z maczetą i grozi przechodniom. Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce. Na ulicy Zamkowej znaleźli agresora, który wciąż trzymał przedmiot łudząco przypominający maczetę. Dzięki sprawnej interwencji powalili go na ziemię i obezwładnili, zanim zdążył skrzywdzić kogokolwiek.

– Po zatrzymaniu okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna jest obecnie zatrzymany przez policję – poinformowała podinsp. Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji.

Funkcjonariusze szukają osób, które mogły zostać zastraszone przez tego mężczyznę. Jeżeli doświadczyłeś jego gróźb lub byłeś świadkiem agresywnego zachowania, skontaktuj się jak najszybciej z komendą policji na Starym Mieście. Twoje informacje mogą być kluczowe w wyjaśnieniu tej sprawy i mogą pomóc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Czytaj także: Zabił 24 lat temu. Jest akt oskarżenia

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl