Niezwykły tramwaj w Poznaniu. Wypłynie już za tydzień

Okolice Warty są jedną z głównych atrakcji miasta. W sobotę 18 maja będzie można wypłynąć w rejs tramwajem wodnym, który będzie kursował w weekendy w dwóch kierunkach. Kolejną wodną atrakcją będzie możliwość wypożyczenia motorówek. Oprócz tego nad Warta będą się odbywały koncerty i warsztaty.

Tramwajem po wodzie

Jak co roku, na Warcie w sezonie letnim, pojawi się tramwaj wodny. Na pierwszy rejs będzie można wybrać się w sobotę 18 maja. Tramwaj będzie kursował w każdy weekend. Będzie można popłynąć z przystanku nieopodal Katedry, przy ul. Panny Marii, do mostu w Koziegłowach i z powrotem.

Tramwajem wodnym będzie można wybrać się również w dłuższy rejs. Ta trasa, w kierunku południowym, rozpocznie się na wysokości Katedry i poprowadzi do mostu kolejowego na Starołęce. Sobotnie rejsy rozpoczną się o godzinach 11 i 17. W niedzielę tramwaj wodny popłynie o 14.

W wodzie i na lądzie

Od 1 czerwca, w tymczasowej przystani rzecznej, będzie można za darmo zacumować łódź. Tam również będzie opcja aby wypożyczyć motorówki. To doskonała okazja do obejrzenia Poznania z perspektywy wody. Aby wypożyczyć motorówkę wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać dowód osobisty.

Ci, którzy nie przepadają za bezpośrednim kontaktem z wodą będą mogli skorzystać w atrakcji na plaży. W tym roku przy brzegu ma znaleźć się strefa gastronomiczna i wypoczynkowa. W planach również warsztaty, wydarzenia muzyczne i wystawy.

fot. poznan.pl

Kontakt z naturą

Okolice Warty mają bogaty ekosystem. Od Bramy Poznania, w kierunku północnym można wybrać się na spacer po ścieżce przyrodniczej. Ścieżka ta prowadzi przez 12 oznakowanych punktów. Każdy z nich dotyczy innego zagadnienia związanego z okolicznym ekosystemem. W sąsiedztwie Bramy Poznania znajduje się również Rzeczny Ogród Ekoedukacji oraz Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa. Są to miejsca gdzie poprzez zabawę można dowiedzieć się więcej na temat ekologii.

Grill nad Wartą

Sezon letni, to oczywiście czas na grilla. Nad Wartą można go przygotować, pamiętając, że zakaz obejmuje tereny pod mostami. Przy rzece można również organizować ogniska. Strefy to tego przeznaczone to polana biwakowa przy parku Szelągowskim i teren przy ściance wspinaczkowej przy ul. Hlonda.

Biwakując nad rzeką trzeba pamiętać o pozostawieniu po sobie porządku. W okolicy znajduje się 135 dużych koszy na odpady oraz 16 betonowych pojemników na popiół i żar z grilla. Teren nad Warta jest monitorowany, a za zaśmiecanie grozi mandat w wysokości do 500 zł.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Tej nocy nie zaśniesz i zrobisz to za darmo | wpoznaniu.pl

źródło: (www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl