Ulicami Poznania przejdzie procesja religijna. Uwaga na utrudnienia

Miejski Inżynier Ruchu (MIR) poinformował o utrudnieniach w związku z procesją religijną. Przejdzie ona od kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana przy ul. Kościelnej na pl. Mickiewicza w Poznaniu.

W piątek, 7 czerwca w godz. 19-21 możliwe są chwilowe utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Kościelnej, Dąbrowskiego, mostu Teatralnego, ul. Fredry i al. Niepodległości – informuje MIR.

Co więcej, na skrzyżowaniach na trasie procesji wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Nad ruchem nadzór prowadzić będzie policja i Nadzór Ruchu MPK.

Kierowcy muszą zwracać uwagę na oznakowanie, ponieważ wprowadzone będzie czasowy zakaz zatrzymywania się na części ul. Wieniawskiego. Na pl. Mickiewicza będzie zgromadzenie.

Procesja związana jest z uroczystością Najświętszego Serca Jezus. O godz. 19 sumę odpustową odprawi arcybiskup Stanisław Gądecki. Po mszy świętej wyruszy poznańska procesja Serca jezusowego.

„Prosimy o liczny udział wiernych i przygotowanie procesji analogicznie jak na Boże Ciało. Prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na trasie procesji” – informują przedstawiciele kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana.

Czytaj też: Znalazł węża w selerze. Myślał, że to jadowita żararaka

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl