Szykuje się weekend pełen atrakcji

W ten weekend Poznań oferuje bogaty program wydarzeń – zarówno darmowych, jak i płatnych. Z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Sprawdź, co czeka na Ciebie w Poznaniu w najbliższych dniach!

Piątek 7.06

godz. 09:30 – w Teatrze Animacji przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Podróż nie z tej ziemi”. Astronomiczne zagadki, takie jak czarne dziury, stwarzają pretekst do refleksji nad fundamentalnymi pytaniami o pochodzenie i naszą egzystencję. Bilety od 2 do 55 zł.

godz.15:00-23:00 – w Tarnowie Podgórnym w parku 700-lecia odbędą się dni gminy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym strefę rozrywki i food trucki. Na scenie wystąpią gwiazdy, takie jak Sylwia Grzeszczak i Sara James. Wydarzenie potrwa przez 3 dni, a każdego dnia czekają na odwiedzających nowe niespodzianki. Wstęp darmowy.

godz. 18:00 – w Teatrze Nowym przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Czerwone nosy”. Dzieło jest osadzone w nowych okolicznościach, gdzie krzyk artystów brzmi w czasach pandemii, podszyty nie tylko bezsilnością, ale i bezkompromisową potrzebą teatru. Bilety od 75 zł.

godz. 19:00 – w Teatrze Muzycznym przy ul. Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. „Deszczowa piosenka”. Widowisko to oparte jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Bilety w cenie od 50 do 140 zł.

Zdjęcie poglądowe/ fot. Teatr Wielki w Poznaniu

Sobota 8.06

godz. 10:00-18:00 – na terenie MTP, w pawilonie 1, przy ul. Głogowskiej 26 Centrum Nauki Wyobraźnia zaprasza na największą interaktywną wystawę w Polsce, obejmującą ponad 100 eksponatów z dziedziny optyki i trzy ścieżki zwiedzania wraz z warsztatami. Wydarzenie odbędzie się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Bilety od 30 zł.

godz. 11.00-16.00 – na terenie Rodzinnych Ogrodków Działkowych „Złotowska II” przy ul. Złotowskiej 67A, odbędzie się festyn „Poznań w formie”. To impreza która łączy zabawę z troską o zdrowie. Dzieci będą mogły spróbować min. Hobby Horse, czyli jazdy na pluszowym koniku na kiju. Jak zawsze nie zabraknie strefy dla zdrowia. Będzie można skorzystać m.in. z badań słuchu czy wykonać analizę składu ciała.

godz. 14:30 – w parku im. T. Kasserna na os. B. Chrobrego/ Piątkowo odbędą się warsztaty pt. Łąkowe inspiracje – co w trawie piszczy. Pozwolą one uczestnikom bliżej poznać owady zapylające i różnorodność roślinności na łąkach. Organizatorzy pokażą, jak zebrać i skompletować własny zielnik oraz podzielą się ciekawostkami dotyczącymi przyrody. Wstęp darmowy.

godz. 19:00 – w Teatrze Nowym przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Prezydentki”. Widowisko ukazuje różnorodne postacie starszych pań. Choć każda z nich może wydawać się ograniczona swoim codziennym życiem, to w rzeczywistości wszystkie posiadają młodzieńcze marzenia. Bilet w cenie 60 zł.

godz. 20:00 – w Polskim Teatrze Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 odbędzie się spektakl „Republika marzeń”. Widowisko to powstało na motywach opowiadań Brunona Schulza. Autorzy udowodnią, że każde pragnienie może się jeszcze urzeczywistnić. Bilety od 40 zł.

Zdjęcie poglądowe/ fot. źródło: materiały prasowe Teatr Wielki w Poznaniu

Niedziela 9.06

godz. 10:00 – w Domu Sąsiedzkim na Dębcu przy ul. Bukowej 2a odbędą się warsztaty tworzenia mozaiki szklanej. Zajęcia potrwają około 5 godzin, podczas których każdy z uczestników wykona własną pracę. To niezwykła okazja do zajrzenia w głąb siebie i puszczenia wodzów fantazji. Bilety w cenie 250 zł.

godz. 10:30 – w Teatrze Cortique Anny Niedźwiedź przy ul. P. Mansfelda 4 wystawiony zostanie spektakl „Alicja w Krainie Czarów” dla widzów w każdym wieku. To wyjątkowa okazja do zobaczenia wielkiego przedsięwzięcia. W przedstawieniu weźmie udział ponad 300 artystów. To najbardziej spektakularna i kolorowa historia Alicji w Krainie Czarów. Bilety od 75 zł.

godz. 15:30 – w Kino Teatrze Apollo przy ulicy Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl gościnny pt. ,,Goło i wesoło”. To zaskakująca komedia o kilku bezrobotnych z Tomaszewa Mazowieckiego. Wchodzą razem we współpracę i planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo ich życiowych porażek. Bilety od 130 zł.

godz. 17:00 – przy skwerze Bohdana Smolenia, znajdującym się przy ul. Rybaki/Strzałkowej, odbędzie się wystawa z okazji urodzin Bohdana Smolenia oraz Międzynarodowego Dnia Archiwów. Podczas wystawy odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji. Wstęp darmowy.

Czytaj także: Podróż jak za dawnych lat. Na ulice wyjedzie tramwaj „berlinka”

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl