Ulica Kościelna będzie ładniejsza?

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji dotyczącej zagospodarowania ulicy Kościelnej. Chodzi o teren położony od ul. Jeżyckiej/Św. Wawrzyńca do istniejącej stacji paliw. To ok. 3,3 tys. m kw.

Podstawą do projektowania są koncepcje, jakie w marcu 2018 przygotowali laureaci konkursu studenckiego: Seweryn Trzyn, Kamil Ziółkowski, Joanna Piasecka i Tomasz Bekas.

Tego, jak będzie wyglądać ostatecznie ulica, dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu, które zaplanowano na 31.07.2018. Już teraz wiadomo jednak, że w dokumentacji projektowej muszą znaleźć się szczegóły dotyczące komunikacji dla pieszych. W planach jest też płytki zbiornik wodny o powierzchni ok. 440 m kw.

Projektant powinien znaleźć miejsce na tzw. górki rekreacyjne, czyli niewielkie wzniesienia tworzące przestrzeń do zabawy dla dzieci i miejsce wypoczynku. Ważne jest też zagospodarowanie zieleni – zwycięzca będzie musiał określić rodzaj, ilość oraz gatunki roślin, jakie zamierza posadzić.

Na zagospodarowanym terenie ma pojawić się także dużo wieloosobowe siedzisko, do tego ławki, kosze na śmieci, oświetlenie i tablice informacyjne.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl