Tydzień w Poznaniu. Gdzie warto być?

Uczniowie wrócą do szkół za niecałe dwa tygodnie. Ostatnie dni wakacji w Poznaniu obfitują w wiele wydarzeń skierowanych do najmłodszych mieszkańców miasta. Przedstawiamy listę wydarzeń, które warto odwiedzić w tym tygodniu.

Wtorek

Muzeum Narodowe w Poznaniu przy Alejach Marcinkowskiego zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na archeologiczną wycieczkę po podziemiach budynku. W trakcie wydarzenia uczestnicy poznają historie Ameryki Środkowej a przewodnicy zaprezentują eksponaty z czasów przed odkryciem Ameryki przez Kolumba. Zwiedzanie możliwe jest po wcześniejszym zgłoszeniu. Koszt wstępu dla dziecka to 15 złotych opiekunowie wchodzą za darmo. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

O godzinie 10.00 w ramach oddolnej inicjatywy mieszkanek Piątkowa odbędą się warsztaty z lepienia „bomb nasiennych”. Uczestnicy wykonają specjalne kule, które zawierają nasiona łąk kwietnych. Zajęcia odbędą się w Parku imienia Tadeusza Kasserna na osiedlu Bolesława Chrobrego. Zapisy na zajęcia znajdują się pod linkiem.

Wieczorem między godziną 18.00 a 21.00 miłośnicy planszówek spotykają się w hotelu Kotowo przy ulicy Kotowo 62, gdzie przez trzy godziny będą grać w ulubione gry. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny a organizatorzy zapewniają niezbędne materiały.

O 20.15 rozpocznie się druga odsłona cyklu „Wiersze w piwnicy”, organizowanej przez Centrum Kultury Nowe Amore. Uczestnicy zapoznają się z twórczością trzech współczesnych poetów, Adama Urbana, Alana Lorka oraz Bartosza Dłubały. Literaci nie tylko przeczytają swoje dzieła, ale również wezmą udział w dyskusji na temat zaprezentowanych utworów.

Środa

24 sierpnia Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na grę połączoną ze zwiedzaniem wnętrz odbudowanej warowni. W trakcie zajęć uczestnicy poznają historię pewnego wyjątkowego obrazu. Zwiedzanie możliwe jest po wcześniejszym zgłoszeniu. Koszt wstępu dla dziecka to 15 złotych opiekunowie wchodzą za darmo. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

Młodzi miłośnicy teatru z pewnością chętnie skorzystają z oferty Estrady Poznańskiej, która w środę przygotowała pokaz spektaklu „Królowa Śniegu” dla mieszkańców Naramowic. Aktorzy z teatru Asz.Teatr wystąpią o godzinie 17.00 na boisku Szkoły Podstawowej numer 60 przy ulicy Boranta 2.

O 21.00 na Plaży Wilda Eco Village po raz kolejny zapłonie ognisko. O klimat w trakcie wydarzenia zadbają sami uczestnicy, którzy śpiewem, grą na gitarze i rozmowami przywołają wspomnienia młodzieńczych wakacji. Wstęp na ognisko jest darmowy, a organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą znajomych oraz rodziny.

Czwartek

Muzeum Muzyczne w Poznaniu zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zwiedzanie wnętrz muzeum połączone z warsztatami muzycznymi. Wizyta możliwa jest po wcześniejszym zgłoszeniu. Koszt wstępu dla dziecka to 15 złotych opiekunowie wchodzą za darmo. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

Estrada Poznańska zaprasza mieszkańców Starołęki i Minikowa na boisko przy ulicy Staszowskiej, gdzie odbędą się dwa wydarzenia. O godzinie 17.00 będzie można wypić kawę z doktor Natalią Kołaczek z UAM, która opowie o kulturze Szwecji. Kwadrans po 18.00 rozpocznie się natomiast koncert Loop Triggera, wiolonczelisty, który swoją muzykę łączy z beatboxem.

Czwartek w Poznaniu będzie pełen muzycznych wydarzeń. Na 15 edycję Jam Session zaprasza Kontener Art. Miłośnicy muzycznych improwizacji mogą pojawiać się na miejscu od godziny 18.00. Wydarzenie potrwa do 22.30.

Piątek

Na zakończenie tygodnia pracy w ramach serii koncertów Letniego Brzmienia wystąpi Kuba Badach. Pokaz artysty rozpocznie się o godzinie 20.00 w parku Starego Browaru.

Na Placu Wolności czeka gratka dla miłośników rapu. Estrada Poznańska przygotowała występ zespołu KA$HELL, w którym występują znany z zespołu Coma, Piotr Rogucki oraz Abradab, założyciel grupy Kaliber 44.

 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl